Prof . Dr. Özgür Enginyurt istifa ettiğini sosyal medyadan duyurdu.

Haber Tarih : 15/10/2020
Toplam Okunma : 1024


Prof . Dr. Özgür Enginyurt istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklamada ENGİNYURT "2020 Yılında Temmuz ayında yapılan Ordu Tabipler Odası seçimlerinin ardından, Ordu Tabipler Odası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. Üç dönem Ordu Tabipler Odası Başkanlığı, bir dönem Ordu Tabipler Odası Genel Sekreterliği ve üç dönem Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Delegeliği görevlerinde bulundum.

Türkiye’deki tabip odalarının delegelerinin tercihi sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Hekimlerini temsil etmek üzere seçilen Türk Tabipler Birliği Genel Başkanlığına ‘’terör örgütü PKK propagandası yapmaktan ceza alan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın seçilmesi kabul edilemez.

Tabipler Odası gibi saygın bir meslek odası bu kişilere emanet edilemez, bu durumu kabul etmek mümkün değildir ve meslek kurumumuzun başında bulunan ve gururla taşıdığımız Türk kelimesi ile bağdaşmamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Ekim 2020 tarihindeki açıklamasında da belirttiği gibi bu olay ‘’terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına el koyması hadisesidir".

Bu şekilde yönetilen bir meslek odasının yönetim kurulunda bulunmak istemiyorum.

Yukarıda bahsettiğim hususlar nedeniyle Ordu Tabipler Odası Yönetim Kurulu Üyeliğinden ve Ordu Tabipler Odası Üyeliğinden istifa ediyorum.

Saygılarımla. " İfadesinde bulundu.

                                              

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı