Sürücüler yayalara saygılı olmalı

Haber Tarih : 03/10/2019
Toplam Okunma : 45

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz 'etkinliğine katıldı.


2019'u 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edilmesinden hareketle 'Öncelik hayatın, öncelik yayanın' kampanyası kapsamında düzenlenen etkinlikle ilgili olarak; "Sürücüler yayalara saygılı olmalı" ifadelerinde bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz, 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz 'etkinliğine katıldı.

Başta okullarda olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önü ile diğer yaya geçitlerinde, 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz' sloganıyla düzenlenen etkinliğe, Vali Seddar Yavuz, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 

Kampanyaya destek veren herkese teşekkür eden Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Bu vesileyle özellikle basın mensuplarımıza, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza, tüm sivil toplum kuruluşlarımıza ve en önemlisi geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize, çocuklarımıza çok büyük bir görev düşüyor. Çocuklarımızın anne ve babalarını ikaz etmelerini, trafik kurallarına uymalarını özellikle istirham ediyoruz. Bu vesileyle emniyet ve jandarma birimlerimize trafik ekiplerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum.” 

Vali Seddar Yavuz daha sonra, İçişleri Bakanlığı tarafından 09-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında trafik güvenliği için farkındalığı artırmak amacıyla çocuklara yönelik düzenlenen “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin” yarışmasında ödül kazanan Mertcan Yılmaz’ı ödüllendirdi. 

Program, Vali Seddar Yavuz tarafından sürücü ve yayalara bilgilendirici broşür dağıtılması ile sona erdi.  

Kampanya kapsamında tüm Türkiye genelinde 20 bin yaya geçidinde, 200 bin kişilik kolluk personeli, 1 gün süreyle 2'şer saat 'yaya nöbeti' tutarak, trafikte yaya önceliğine dikkat çekti.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

Yayın Akışı