Suyabatmaz: Bisiklet yolunda asla dolgu olmayacak

Haber Tarih : 06/01/2021
Toplam Okunma : 489

Büyükşehir Belediyesi tarafından sahil yolu kaldırımında yapılan bisiklet yolunda dolgu yapılmasından endişe eden Ünyelilere Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz’dan açık ve net yanıt; “Asla dolgu olmayacak.”


Ünyelilerin Bisiklet Yolu yapmak için denize ve kumsala dolgu yapılacağı endişesine son nokta konuldu. Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, Oney Flash FM’deki Haftanın Yorumu programında Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’a canlı bağlanarak yaptığı açıklamada asla böyle bir dolgunun olmayacağını söyledi.

Ası Suyabatmaz konuyla ilgiliolarak; “Bir Ünyeli olarak bu konuda çok yakinen Ünye’nin kaygı ve endişelerini takip ediyoruz. Buradaki endişelerin Bisiklet yolu yapmak için bir dolgu olacak mı, genişleme olacak mı gibi ana nedenlerden kaynaklandığını biliyoruz. Halka rağmen yapacağımız bir iş olmayacak.

Çalışma devam ediyor

Bisiklet yolunda ikinci etaba başladık. Burada Belediye önüne kadar bir zemin çalışmamız oldu. İşi parça parça yapmak istiyoruz. Çünkü yapım aşamasında insanları en az mağdur etmek istiyoruz. Birinci etap çalışmamızın olduğu Fevzi Çakmak tarafında alt yapı çalışmaları başlandı. Hatta zeminin sağlamlaştırması da bitmek üzere, yani son aşamaya hazır hale getirdi.

Asla dolgu olmayacak

Ünye merkez bölümünde geçtiğimiz yerlerde daralmalar var. Ama buna rağmen bisiklet yolu ile ilgili hiçbir dolgu yapılmayacak. Hiçbir malzeme getirilerek kumsala, kıyıya, denize bir dolgu malzemesi asla dökülmeyecek. Hiçbir şekilde genişleme çalışması da yapılmayacak. Evet, buradaki alanımız dar. Keşke daha geniş olsaydı. Ama bu dar alanı da en efektif şekilde değerlendireceğiz. Aslına bakıldığında burada güvenlik şeridini alabilir miyiz diye Bakanlığa görüş sorduk ve bakanlıkta olumsuz görüş bildirdi. Bunun üzerine şöyle bir noktaya geldik Altınordu ve Fatsa ‘da olduğu gibi bisiklet yolunun mavi, yürüyüş yolunun kahverengi olacak şekilde değil de sadece bisiklet amblemi ve yürüyüş amblemi ile işaret koyup öyle devam edeceğiz. Yani Ünye’de renklendirilmiş bir bisiklet yolu bir yürüyüş yolu olmayacak. Yürüyüş yolu ve bisiklet yolunda Bakanlık bize ne gösterdiyse o doğrultuda hareket edeceğiz. Bisiklet yolu asfalt boyu Çamlık’a kadar gidecek.”

Ünye KENT Haber

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı