TARIMDA KALİTE ARTIRIMINA HİBE DESTEĞİ

Haber Tarih : 05/09/2019
Toplam Okunma : 22


Bölgemizin tarımsal açıdan önemli bir zenginliğe sahip olduğuna dikkat çekilerek, bu ürünleri, katma değeri daha değerli ürünler haline dönüştürebilmek için çok ciddi desteklerin verildiği belirtildi.

Tarımda katma değer yaratanlara hibe desteği

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde, Ünye Ziraat Odası toplantı salonunda , ‘Kırsal Kalkınma Destekler 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Ünal Sevim bölgenin tarım potansiyeline dikkat çekerek, "Bölgemiz tarımsal açıdan belli bir zenginliğe sahip. Ürün ve üretim çeşitliliği her geçen yıl artıyor. Tabi bu çeşitlenen ve artan ürünleri katma değeri, daha değerli ürünler haline dönüştürebilmek önemli. Bunun için tarıma dayalı ekonomik yatırımları ve bu kapsamda destekleme programlarını önemsiyoruz ve çok ciddi destekler var” dedi.  

% 50 hibe desteği verilecek 

Ünal konuşmasında hibe destekleri ile ilgili bilgi vererek, “Sunumda desteklenecek yatırım konuları; ekonomik yatırımlar tarımsal ürünlerim işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması; yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı; proje kapsamında yer alan tesislerde kullanılmak üzere enerji üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar ve kırsal ekonomik alt yapı yatırımları kırsal turizmcilik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik alt yapı sistemleri; el sanatları ve katma değerli ürünler olarak başlık altında toplandı. Üst limitine göre yüzde 50 oranında hibe desteği sunulacak proje için yatırımcılar 30 Eylül 2019 tarihine kadar 'tarmorman.gov.tr' adresinden başvuru yapabilecek.”dedi. 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ORAL ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 92 97

GÜNDÜZ-GECE : BOŞCU ECZANESİ

Kale Mahallesi Niksar caddesi No:10 Ünye

( Niksar Caddesi Torunoğlu Pastanesi karşısı / TEB Bank yanı ) - 0 452 323 23 01

Yayın Akışı