Tavlı’dan Güler’e Çamlık teşekkürü

Haber Tarih : 06/01/2021
Toplam Okunma : 503

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; Çamlık’ta yapılaşmaya müsait imar durumunun değiştirilerek yapılaşmaya kapalı hale getirilmesine vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e müteşekkir olduklarını belirtti.


Ünye Belediyesi Ocak ayı Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; Çamlık’ta,Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan imar değişikliği ile düşürülen emsal değerle ilgili bilgi verdi.

Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum

İmar değişikliğinin, Ünye’nin hassasiyetlerini gözeten bir çalışma olduğunun altını çizen Başkan Hüseyni Tavlı, yaptığı açıklamada, “Öncelikle, Çamlık’ta yeşil alan olarak kullanılan kısımda emsal 0,5 iken ve 15 bin metrekare kapalı alan yapılabilir durumda iken, yapılan imar değişikliği ile 1 metrekare dahi yapı yapılamaz hale getiren ve buna vesile olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum.

Çamlık’ta bundan böyle yapılaşma olmayacak

Çamlık’ta yeşil alanlarda emsal değer sıfır, yani yapı yapılamaz hale getirildi. Restoran ve motel olarak kullanılan alanda ise emsal 1,5’ti. Orada dahi emsal değer 0,10’a düşürüldü ve 6 bin metrekarelik yapılaşma koşulu, 1 katlı ve 400 metrekare yapılaşmaya düşürüldü.

Kafeterya bile küçük yapıldı

Buna rağmen Çamlık’ta yapılan kafeterya ise bu rakamında altında kalarak 230 metrekare ve tek kat olmak üzere inşa ediliyor. Bu yapı ile hem bu bölge korunacak, hem de Çamlığımızı ziyaret edenler hizmet almış olacak. Bu çalışma Çamlık için bir engel değil, bir faydadır.

Bu çalışma yapılırken Ünye’mizde sivil toplum kuruluşları ve dinamikleri ile istişareler gerçekleştirildi. Öncelikli talep Çamlık’ta imar uygulamasının düzeltilmesiydi. Ordu Büyükşehir Belediyemizde imar değişikliği yaparak Çamlığımızı koruma altına almış oldu.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı