Tavlı: Koronaya karşı erken hazırlık yaptık

Haber Tarih : 08/01/2021
Toplam Okunma : 649

Ünye olarak koronaya karşı erkenden yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Geçtiğimiz Mart ayında ilk vakanın tespitiyle birlikte öncelikle sağlık çalışanlarımız için maske, yüz siperliği, önlük temin ettik.”


Ayrıca yoğun olarak kullanılan cadde ve sokakları gece gündüz demeden dezenfeksiyon çalışmaları yürüttüklerini belirten Başkan Tavlı, “ Dezenfeksiyon çalışmalarımız hiç durmadan devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Koronavirüs konusunda baştan beri duyarlı olduklarını, salgının yayılım hızını azaltmak üzere yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Oney Flaş FM Haftanın Yorumu programında yapığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;

Tedbirlerimizi erkenden başlattık

“Pandemi ile ilgili olarak yerel yönetimlere düşen görevler var.Bilindiği üzere 2020 yılının Mart ayında ülkemizde ilk vakanın tespit edilmesi ile birlikte en önce ihtiyaç duyulan maske, dezenfektan ve sahada dezenfeksiyon çalışmaları ile ilgili biz belediye olarak çalışma başlattık. Biz bu işte biraz daha erken davranarak sahaya indik. Ünye Devlet Hastanesi Başhekimimizin virüs tehlikesinin başlamasıyla bizden talepleri olmuştu. Maske, yüz siperliği ve önlük gibi. Hastanedeki sağlık çalışanlarımızın, kamu personellerimizin ve diğer kurumlarımızın ihtiyacı olan maske ve siperlik gibi ihtiyaçlarını erenden karşılama imkanı bulduk. Diğer taraftan da hastanede çalışan sağlık personellerimizin önlük ihtiyaçlarını da erkenden müdahale ederek temin ettik. Herhangi bir soruna ve sıkıntıya mahal vermeden bu işlerin çözüme ulaşmasına vesile olduk.

Dezenfeksiyona önem verdik

Bunları yaparken vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı cadde ve sokakları gece gündüz demeden dezenfeksiyon çalışmaları yürüttük. Bilimsel anlamda etkili ispatlanmış dezenfektanları tankerlerimiz içindeki suya karıştırarak dezenfekte çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunlara o günden bu güne hiç durmadan devam ediyoruz. Bununla birlikte kolluk kuvvetlerine hemşerilerimizin kurallara uyması noktasında uyarıcı önlemler ve tedbirler alınması noktasında onlara da destek verdik.

Ünyeliler çoğunlukla kurallara uyuyor

Ünye kurallara çoğunlukla uyuyor. Ama nadiren de olsa bu kurallarıaldırış etmeyen, hastalığın ne olduğunu, ağrısını ve şiddetini bilmeyen, önemsemeyen hemşerilerimizin de bulunuyor. Ben bunu yaşayan ve bilenlerdenim. Dilerim ki aynı benim gibi o hastalığı yaşamadan, o hastalığın acısını çekmeden duyrlılık göstersinler, tedir ve kurallara uysunlar.”

Ünye KENT Haber

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı