Tavlı: Ünye Akkuş Niksar yolundan umutluyuz

Haber Tarih : 13/01/2021
Toplam Okunma : 348


Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; Ünye, Akkuş, Niksar, Tokat bölgesinin yıllardır talebi ve özlemi olan yolda, 2021 yılı içinde çalışma başlatılması noktasında umutlu olduğunu söyledi.

Aralık ayı içinde Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünü ziyaretleri sırasında yola özel bir ilginin olduğunu gözlemlediklerini belirten Başkan Hüseyin Tavlı; “Bu ilginin, yol konusunu Ankara’da sık sık dile getirmemizden kaynaklandığını düşünüyorum.” dedi.

Burada bölünmüş yol yapımı ve mevcut yolun standartlarının yükseltilmesi olarak iki ayrı projenin olduğuna işaret eden Başkan Tavlı, “Bölünmüş yol uzun süreli bir iş, o çalışma ayrıca sürsün. Ancak biz bir an önce ulaşım rahatlığı sağlanması kapsamında mevcut yolda çalışma yapılması taraftarıyız.” ifadelerinde bulundu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı 2021 yılı içinde Ünye Akkuş Niksar yolunda çalışma başlatılması noktasında umutlu olduğunu söyledi.

Başkan Hüseyin Tavlı, Oney Flaş FM’deki Haftanın Yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk, Hakan Korkmaz’ın canlı yayın konuğu olduğu sırada yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;

Tokat bölgesiyle birlikte hareket ediyoruz

“Ünye Akkuş Niksar yolu sadece Ünye’nin, Akkuş’un talebi ve özlemi olan bir yol değil. Niksar, Tokat bölgesinin de talebi ve özlemi. Hatta bizden daha talepkarlar. Bu kapsamda aynı çalışmanın içinde, aynı hedefe doğru ulaşmak için gayret içindeyiz. Akkuş ve Niksar ile birlikte biz defaten Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Ankara’da Bakan Yardımcılarımızı, Genel Müdürlerimizi birlikte ziyaretlerimiz oldu. Aynı zamanda sayın Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ulaştırma Bakanımızın yeni atandığı dönemde kendilerini ziyaretinde yol konusunu tekrar gündeme getirmişti. Buranın önemini ve en azından mevcut güzergahın iyileştirilmesi ile ilgili hamlenin acilen yapılması ile ilgili gerekliliği kendilerine ifade etmişlerdi.

Bölge Müdürlüğünde heyecan ve ilgi olduğunu gözlemledik

Ankara’da yaptığımız çalışmaların sonucu verilen talimattır diye düşünüyorum. Samsun Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettiğimizde yol ile ilgili ciddi bir heyecan ve ilgi gözlemledik. Yolda yapım aşamasına girilmesi için 2021 yılının yatırım programına alınması kapsamında bir gayretin olduğunu hissettik. İnşallah bu heyecan yatırım programına konması ve tescillenmesi ile sonuçlanır.

Mevcut yolda çalışma hemen başlatılsın istiyoruz

Biz ilk aşamada mevcut yolun iyileştirilmesinin taraftarıyız. Neden derseniz? Biz eğer kalkar bölünmüş yeni yol projesine başlarsak ki daha ortada bir sürü iş var. Bölge Müdürünün ki teknik bir personel ve samimi bir arkadaştı verdiği bilgi şu; iş başlasa, parası hiç aksatılmasa yapım 15 yıl sürer. Biz 15 yıl o işin bitmesini bekleyeceğimize ki o iş ayrıca kendi mecrasında yürüsün. Bu durumda mevcut güzergahta bir çalışma yapılsın, tez zamanda bitirilsin. Burasının yapımı çok sürmez kısa sürede biter. Bölünmüş yol diyelim ki 20 sene sonra hizmet verecek, o zamana kadar mevcut yolda rahat ulaşım yapılsın. Çünkü şu andaki ulaşım çok sorunlu ve zor bir ulaşım. Mevcut yolda yapılacak standart yükseltmeyle birlikte oluşacak rahat ulaşımla İç Anadolu-Karadeniz ulaşımının önemi daha da ortaya çıkacak, bu durum bölünmüş yol çalışmalarını da olumlu etkileyecektir.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı