“Toprağım İle Büyüyorum” projesinde protokol...

Haber Tarih : 04/10/2019
Toplam Okunma : 81

Ünye Ziraat Odası AR-GE Proje Ofisi'nin geliştirdiği “Toprağım İle Büyüyorum” projesi kapsamında Ünye Ziraat Odası ile Anafarta İlk ve Ortaokulu arasında protokol imzalandı.


“Toprağım İle Büyüyorum” projesi ile öğrencilerin tohum ve toprakla buluşması, çocukların çiftçilik mesleğini sevmesi, çiftçinin ileride yapılabilecek bir meslek olduğunu, gıda güvenliği ve gıdamıza sahip çıkılması gerektiği konularının öğrencilere erken yaşlarda çocuklara öğretilmesi hedefleniyor.

Ünye Ziraat Odası AR-Ge Propje Ofisi Koordinatörü Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün proje ile ilgili bilgi vererek,“Toprağım İle Büyüyorum” projesi Anafarta İlk ve Ortaokulu ile Ünye Ziraat Odası arasında imzalanan protokol ile 2 Ekim tarihi ile hayat buldu. Bu proje kapsamında okulda çocukları tohum ve toprak ile buluşturacağız. Burada ki temel hedefimiz küçük bir sera kurmak. Ekim zamanında çocukları, bahçede düzenlemeler yaparak, orada güzel bir peyzaj tasarımı yapacağız Projede ki temel hedefimiz çiftçilik mesleğini ileride yapılabilecek bir meslek olduğunu, gıda güvenliği açısından gıdamıza sahip çıkılması gerektiğini, organik gıda ve gıda güvenliğinin erken yaştan itibaren benimsenmesini istiyoruz.”dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı