TURNASUYU MAHALLESİ KANALİZASYON HATLARINA KAVUŞUYOR

Haber Tarih : 31/10/2018
Toplam Okunma : 93


TURNASUYU MAHALLESİ KANALİZASYON HATLARINA KAVUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Gülyalı ilçesi Turnasuyu Mahallesi’nde kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı.

DÜZENLİ KANALİZASYON HATTI OLUŞTURULACAK

OSKİ ekipleri yapılaşmanın yoğunlaşmasıyla kanalizasyon hattı yetersiz kalan Turnasuyu Mahallesi’nde  düzenli bir kanalizasyon hattı oluşturmak için çalışma başlattı. Şebeke sistemi ile işleyecek olan kanalizasyon hatları çalışmasını Yalı ve Merkez Sokakta sürdüren ekipler,  1.000 metre kanalizasyon hattı borusu döşedi.

2.050 METRE KANALİZASYON HATTI İNŞA EDİLECEK

Çalışma tamamlandığında toplam 2.050 metre hattın inşa edileceği bölgede yapılan kanalizasyon şebeke hatları, Cumhuriyet ve Turnasuyu Mahallelerine 2017 yılında inşa edilen ana kollektör hattına bağlanacak. Böylece meydana gelen kanalizasyon atık suları kollektör hattı ile birlikte Durugöl Atıksu Arıtma Tesisine ulaştırılarak, kanalizasyonun çevreye zarar vermeden doğaya sağlıklı bir şekilde geri dönüşümü sağlanacak. Kanalizasyon şebeke hatlarıyla birlikle bölgede bulunan hanelerin parsel bacaları ve ev bağlantıları da yapılacak.   Böylece foseptik kuyu sisteminden kurtulan Turnasuyu Mahallesi sistemli ve düzenli işleyen bir kanalizasyon hattına kavuşmuş olacak.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı