Üniversite Kampusu ve Kültür Merkezi'ne sıkı takip!

Haber Tarih : 10/07/2019
Toplam Okunma : 135

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, tasarruf tedbirlerine takılan ODÜ Üniversite kampusu ve Kültür Merkezi projelerinin sıkı takipçisi olduklarını söyledi.


Argan, her iki konuyu Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile yakından takip ettiklerini ve her Ankara ziyaretinde bu konuları mutlaka gündeme getirdiklerini söyledi.

Yakın tarihte Başkan Tavlı ile tekrar Ankara ziyareti gerçekleştireceklerini ifade eden Argan, “Hükümetimizin desteği ile bu yatırımlara başlamamız gerektiğini ileteceğiz.”dedi.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye için çok önemli iki yatırım olan Kültür Merkezi ve Ordu Üniversitesi ile ilgili olarak; "Gerek Kültür Merkezi gerekse Üniversite Kampusu ilçemizin temel konularından iki tanesi. Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin tavlı ile her Ankara ziyaretimizde bu iki konuyu mutlaka gündeme getiriyoruz." dedi.

Kültür Merkezimiz başlatılıp durdurulan bir proje...

Ünye Kültür merkezi ile ilgili olarak, bunun başlatılıp durdurulan bir proje olduğuna işaret eden Argan; “Kültür Merkezi Ünye için kaçınılmaz olan yatırımlardan bir tanesi. İhalesi yapılmış, Eski Pazaryerindeki alanda inşaatına başlanmıştı. Hükümetimizin uyguladığı tasarruf tedbirleri kapsamında 'Yüzde 70 oranında tamamlanmamış olan projelere başlamayın' talimatıyla Ünye Kültür Merkezimiz durdurulan bir projeydi. Kültür Merkezi ile ilgili ihale süreci bitti, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. 'Projeye devam edilsin' denildiği anda ihaleye çıkılmadan o süreçler yeniden yaşanmadan çalışmalar hızlı bir şekilde başlayacak.

Kültür Merkezi talebimii Ankara'da sürekli gündemde tutuyoruz

Tabi ki Cumhurbaşkanımız talimat vermeden bu projelerin önü açılmayacaktır. Ama Ünye ve Ünye gibi birçok il ve ilçede bu tür sorunların yaşanmaya devam ediyor. Artık seçim süreçleri de atlatıldığına göre sıranın yatırımlara geldiğini düşünüyoruz. Bundan sonraki Ankara ziyaretlerimizde, hükümetimizin desteği ile bu yatırıma başlamamız gerektiğini her defasında ısrarla ileteceğiz.” dedi.

Üniversite Kampusumuz Genel Başkan Vekilimizin özel takibinde

ODÜ Ünye Kampusu ile ilgili olarak konunun AK parti genel Başkan Vekili Ünyeli Hemşerimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş'un özel ilgi ve takibinde olduğunu belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, "Biz her Ankara ziyaretimizde bu konuyu gündeme getiriyoruz. Özellikle Genel Başkanvekilimiz, Bakan Yardımcımız, milletvekillerimiz nezdinde gündeme getiriyoruz. Kampus sahamıza Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni ve Meslek Yüksek Okulu'nun bir an önce taşınması gerekiyor. Çünkü bulundukları alanlarda fiziki yetersizlik yaşanıyor. Biz Ünye olarak orada 3 yeni fakülte olmasını arzu ediyoruz. gerek Ünye Belediyesi ve Ünyeliler işbirliği ile gerek ODÜ aracılığı ile buraya yeni fakülteler kurulması ile ilgili sürecin takibini yapıyoruz.

Genel Başkan Vekilimiz süreci yakından takip ediyor

Bi bu alanda yaptığımız çalışmayı AK Parti Genel Başkanvekilimiz Ünyeli Hemşerimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş'la sık sık paylaşıyoruz. Kendileri bu işin yakın takipçisi ve ilgilisi. İnşallah bu yıl içerisinde Cumhurbaşkanlığı Strateji Geliştirme ve Bütçe Başkanlığımızın ciddi bir pay ayırmasıyla birlikte oradaki yapılanmayı tamamlayacağız. Şunun altını çizeyim; üniversite kampus alanı yapılma süreci tabi ki birkaç yıla yayılacak bir durum. 2019 başlanıp bitirilecek bir durum değil. Biz Ankara ziyaretimizde bu süreçlerin hızlanması için gerekli takip ve çabayı göstermeye devam edeceğiz.

Destek olanlara teşekkür ediyoruz

Ankara’ya her gittiğimizde bizlere destek olan, kapısını bizlere açan Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’a, Dışişleri Bakan Yardımcımız Sn. Yavuz Selim Kıran’a, Milletvekillerimiz Sn. Şener Yediyıldız, Sn. Ergün Taşçı ve Sn. Metin Gündoğdu’ya, AK Parti Genel Sekreter Yardımcımız Sn. Mustafa Hamarat’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Ünye Kaymakamımız ve Ordu Valimize bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tomb



Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı