ÜNTİSAD basınla buluştu

Haber Tarih : 17/10/2020
Toplam Okunma : 848

Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acentaları Derneği (ÜNTİSAD) Başkanı Öznur Özkan Güdek, derneğin yönetim kurulu üyeleri basınla bir araya gelerek ilçe turizmini değerlendirdi.


Ünye’de bulunan 30 turizm işletmeseinin kurduğu Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acentaları Derneği (ÜNTİSAD) Ünye Motto Restoran’da düzenlenen kahvaltılı programda basınla buluştu.

Programda, "Derneği kurma amacımız Ünye ilçemizin turizmini canlandırmak." diyen ÜNTİSAD Başkanı Öznur Özkan Güdek, şunları söyledi:

“14.05.2019 tarihinde resmi kimliğine kavuşan derneğimiz esasında 2017 yılından bu yana bir platform olarak bir araya geldiğimiz bir yapı idi. Üyelerimizin de kararı ile bu yapıyı dernekleştirip kurumsal bir yapıya taşımış olduk. Derneği kurma amacımız Ünye ilçemizin turizmini canlandırmak, Ünye ile birlikte belde, köy gibi yerleşim alanlarının ya da yerleşim ve turizm potansiyeli olmayan alanlardaki turizm potansiyelini harekete geçirmek.. Turizm çeşitliliği sağlamak, bölgeye ekonomik canlılık getirmek, bu alanda faaliyet gösteren işyerleri ve esnafın ekonomik ve sosyal sorunlarına katkıda bulunmak ile sunulan hizmet kalitesini artırmak amacı ile kurulmuştur. 2019 yılında Başkanımız Hasan Şimşek’in sağlık durumlarını gerekçe göstererek yeniden başkan olmayıp, derneğe kadın eli değmesi gerekiyor diyerek görevi bana devretti. Biz de Ünye’miz için canla başla çalışıyoruz.” dedi.

Özkan, dernek olarak en büyük hedeflerinin 12 ay sürdürülebilir turizm çeşitliğinin artırılması olduğunu sözlerine ekledi.

Derneğin Başkan Yardımcısı Osman Duvar, ilçe turizmini, ÜTSO’nun düzenlediği FAN TRİP projesini değerlendirerek katılımcılarla paylaştı.

Ordu Ünye FAN TRIP Koordinatörü Mustafa Kılıç, Ünye’nin turizm anlamında her şeye sahip olduğunu, ancak bu sahip olduğumuz güzellikleri sunma ve pazarlama noktasında eksik olduğumuzu vurguladı.

Ünye’de turizm konusunda alt yapı eksikliğine değinen Kılıç, FAN TRIP Projesinde Ünye’de buluşan 40 tur operatörüyle turizmde başlayan çıkışın devamı için yerel idarenin desteğinin önemine dikkat çekti.

Programa basın mensupları katılarak ilçe turizmi üzerine değerlendirmeler yaptı.


Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı