ÜNYE BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Haber Tarih : 29/07/2020
Toplam Okunma : 183

Ünye Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur içinde geçirmesi için tüm hazırlıklarını tamamlayarak, önlemlerini aldı.


Ünye Belediyesi, 30 Temmuz Perşembe günü öğleden sonra başlayacak olan 4,5 günlük Kurban Bayramı tatili için tüm hazırlıkları tamamladı.

Bayram boyunca, temizlik hizmetleri başta olmak üzere Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 24 saat hizmet verecek.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yaptığı açıklamada, nöbetçi ekiplerin bayram boyunca görev başında olacaklarını belirtti.

-“Tüm önlemler alındı”-

Belediye olarak, ilçede sorunsuz bir bayram yaşanması için tüm hazırlıkların yapıldığını ifade eden Başkan Tavlı, “Hemşehrilerimizin sorunsuz bir Kurban Bayram geçirmeleri için ekiplerimiz bayram boyunca görevleri başında olacaklar. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde bir bayram yapmaları için tüm hazırlıkları tamamlayıp gerekli önlemleri aldık.” dedi.

-“Zabıta görev başında olacak”-

Zabıta Müdürlüğü’nün bayram süresinde görev başında olacağını belirten Başkan Tavlı, “Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, bayram öncesi vatandaşlar tarafından yoğun talep gören market, fırın, pastane ve pazar yerleri gibi umuma açık sıhhi müesseselere yönelik denetimlerini yaptı. Ekipler bayram boyunca da görev başında olacaklar ve denetimlerini sürdürecekler.” diye konuştu.

-Temizlik ve Fen İşleri-

Belediye Başkanı Tavlı, Temizlik ve Fen İşleri Müdürlükleri tarafından oluşturulan ekiplerin bayram süresince görev yapacaklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bayram boyunca görev yapacak. Oluşturulan acil müdahale ekipleri ve acil çöp aracı da Kurban Bayramı süresince günün 24 saatinde aralıksız hizmet vererek ilçenin temiz kalmasını sağlayacak. Hemşerilerimizden isteğimiz, en güzel temizlik kirletmemektir bilinciyle hareket etmeleri ve çevreye karşı daha fazla duyarlı olmalarıdır. Fen İşleri Müdürlüğümüzde bayram süresince olabilecek aksaklıklara karşı tedbir amacıyla acil müdahale ekibini hazır tutacak.”

-“Tedbiri elden bırakmayalım”-

Korona virüs salgınının tüm önlemlere rağmen devam ettiğine dikkat çekenÜnye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Tüm önlemlere rağmen artan pozitif vakalara karşı tedbiri elden bırakmayalım. Başta kendimizin sonrada sevdiklerimizin sağlığı için bayramlaşma programlarını lütfen kısa tutalım, mümkünse bayramlaşmalarımızı telefon aracılığıyla yapalım. Maske kullanımına özen göstererek, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uyalım. Kurallara uyduğumuz takdirde salgını en az hasarla atlatırız.” dedi.

Vatandaşlar ayrıca, bayram süresince Ünye Belediyesi’ne ait 323 19 41 numaralı telefondan talep ve şikâyetlerini görevlilere iletebilecekler.

 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ESER ECZANESİ

Saraçlı Mahallesi Orta Saraçlı Caddesi No:5/A Ünye

( Saraçlı Mahallesi Sanayi Cami Karşısı ) - 0 452 324 19 00

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

Yayın Akışı