Ünye Belediyesi’nden kiralara yüzde 25 indirim

Haber Tarih : 06/01/2021
Toplam Okunma : 531

Ünye Belediyesi’nden kiracılarına pandemi desteği. Belediye Meclisi aldığı kararla kiralara zam yapmak yerine yüzde 25 indirim yaptı.


Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yaşanan zorlu süreçten en ağır etkilenen kesimin esnaflar olduğuna işaret ederek; “Elimizden gelen desteği esnaflarımız için veriyoruz, vermeye devam edeceğiz” dedi

Belediye mülklerinde işyeri bulunan esnaflara zam yapılmayıp yüzde 25 indirim kararı Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Ünye Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında, Ünye Belediyesi mülklerinde ve iştiraklerinde kiracı olan esnafa destek olmak için pandemi süresince zam yapılmaması ve kiraların yüzde 25 eksik alınması kararı alındı.

Ünye Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında gündem dışı maddede, Ünye Belediyesi mülklerinde ve iştiraklerinde kiracı olan esnafa destek olmak için pandemi süresince zam yapılmaması ve kiraların yüzde 25 eksik alınması kararlaştırıldı.

Teklif Meclise, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tarafından sunuldu

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Meclis üyelerine yaptığı sunum konuşmasında; “Bilindiği üzere 2020 yılının Aralık ayının 15’inde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın 2020/27 sayılı bir genelgesi vardı. Yani pandemi sürecinde ciddi anlamda etkilenen esnaflarımız var. Esnaflarımızın gerçekten bu sıkıntılarına bir nebze ilaç olmak, onların bir nebze olsun bu sıkıntılarını paylaşmak adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda Belediye mülkleri ve iştiraklerinde kiracılarımız olan esnaflarımızın pandemi sürecinde mevcut kiralarının artırılmaması, ayrıca mevcut kiraların da yüzde 25 eksik alınmasını Meclisimize sunuyorum.”dedi.

Sunulan teklif Meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Saadet Partili Belediye Meclis Üyesi Arslan Güdek, 2020 yılında Ünye Belediyesinin kiracılarında kira almadığını, esnafın pandemiden dolayı hala büyük sıkıntı içinde olduğu için 2021 yılında da kiraların alınmaması ile ilgili talebinidilekçe ile sundu.

Esnafımıza destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz

Güdek’e cevap veren Başkan Tavlı ise, “Yaşanan pandemi sürecinden en olumsuz etkilenen kesim esnaf kesimi oldu. 2020 yılında olsun 2021 yılının ilk ayında olsun kanunun ve hukukun bize verdiği yetkiler çerçevesinde olabildiğince maksimum seviyede esnafımızın yanlarında olmaya çalışıyoruz ve olmaya da devam edeceğiz. Bu zorlu süreci bir birimize yardımcı olarak el birliği ile, gönül birliği ile geçebileceğimiz bir dönem olduğunu ifade etmek istiyorum.” dedi.

 Ünye KENT Haber


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı