Ünye Gençlik Merkezi'ne dolmuşla ulaşılacak!

Haber Tarih : 04/01/2021
Toplam Okunma : 612

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney açıklamasında, Ünye Gençlik Merkezi çevre düzenlemesi ile peyzaj çalışmalarının devam ettiğini, bu alana tenis kortu ile okçuluk sahası yapıldığını söyledi.


Kaymakam Güney ayrıca, Tabakhane deresi üstüne yapılacak köprü ve buraya gelecek iki dolmuş hattı ile Gençlik Merkezinde ulaşım sorununun da çözüleceğini ifade etti.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan ve beraberindekilerle Ünye Gençlik Merkezi çevresindeki çalışmaları yerinde inceleyerek basın açıklaması yaptı.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney açıklamasında, Ünye Gençlik Merkezi çevre düzenlemesi ile peyzaj çalışmalarının devam ettiğini, bu alana tenis kortu ile okçuluk sahası yapıldığını söyledi.

Ünye Kaymakamı Güney ayrıca, Tabakhane deresi üstüne yapılacak köprü ve buraya gelecek iki dolmuş hattı ile Gençlik merkezinde ulaşım sorununun da çözüleceğini ifade etti.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney açıklamasında şunları söyledi;

Zorlu bir süreçten geçtik

“Yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren Gençlik Merkezimizin çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledik. Gençlik Merkezi binasının hizmete girmesine rağmen çevre düzenlemesi hem arsa ile ilgili problemler ve eksiklikler olması hem de ödenekle ilgili sıkıntılar olması nedeniyle uzun süredir beklemekteydi. Bizler imarda gerekli yer terkleri ve yer tahsislerini yaparak Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sorunsuz bir şekilde tahsisi noktasında yaklaşık 1,5-2 yıldır belediye başkanımızla birlikte mücadele ettik. Zorlu bir sürecin ardından peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları başlatıldı ve devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanımızın, özellikle Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran’ın yoğun ilgisi ve destekleriyle ödenek temin edildi. Ünye Belediyemizin de destekleriyle çalışmalarımız hızla devam ediyor.”dedi.

Gençlik Merkezinin bulunduğu alana açık hava okçuluk sahası ve tenis kortu da yapıldığını vurgulayan Kaymakam Güney, “Yapılan çalışmalarda ilçemizde kapalı spor salonumuzun yeterli olmaması nedeniyle Gençlik Merkezimize açık alanda okçuluk branşı için yer ayrıldı ve sporcularımız çalışmalarını burada yapacaklar. Yine Tenis kortumuz Cevizdere tesislerinde ulaşılabilir yerde değildi. Tenis kortumuz da burada yer alacak.

Tabakhane üzerine köprü yaparak ulaşımı kolaylaştıracağız

Ulaşım noktasında eksiklikleri de gidereceğiz Bayramca Mahallesi’nin yanı sıra Liseler Mahallemizde Akkuş Niksar Caddesi’nden merkezimize Tabakhane Deresi üzerine yapılacak köprü ile ulaşım sağlanacak. Bunun yanı sıra toplu taşıma araçlarının güzergahı yine gençlik merkezimizi de kapsayacak. Ayrıca iki dolmuş hattımız gençlik merkezimizden geçecek. Tüm bu çalışmalar yaklaşık 1,5-2 yılda tamamlamayı hedefliyoruz. Yapılan çalışmaların gençlerimize hayırlı olmasını diliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Gençlerimize hayırlı olsun

Ziyarette konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Gençlik Merkezimizin uzun süredir peyzaj problemi vardı. Buradan Gençlik ve Spor Bakanlığımız başta olmak üzere il ve ilçe müdürlüğümüze ve sürecin başından sonuna kadar takibini yapan Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Ödenek sorunu çözüldükten sonra biz de yerel idareciler olarak hem proje aşamasında hem de projenin kontrolü aşamasında destek verdik. Çevre düzenlemesinde ihale dışında kalan kısımları da Ünye’nin gençlerine hizmet verecek alan temin edilmesi noktasında elimizden gelen desteği sağladık. Çalışmalarımızın sonuna geldik. Gençlerimize hayırlı olsun.”dedi.

 Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı