“Ünye’nin yerel misyonuyuz”

Haber Tarih : 31/10/2018
Toplam Okunma : 130


Ünye’nin kendi özvarlığıyla kurulan, 10 yılda 11 şube açarak oluşturduğu market zinciriyle şehrin tamamında hemşerilerine hizmet veren Kale Market, ilk günkü heyecan ve azmiyle bugün de hizmetine devam ediyor.

Kale Market Zincirler Grubu sahibi Ufuk Balcı, Ünye’nin değeri olan Kale Market’in dün olduğu gibi, bugün de, yarın da hizmet yarışını sürdürerek ayakta olduğunu vurgulayarak,  “Dün Ünye’nin tek yerel marketiydik, bugün de, yarın da olmaya devam edeceğiz. Ünye’nin yerel misyonunu taşıyan, perakendecilik anlamında da 11 şubesi olan yerel perakende zincirimizle geçmişte olduğu gibi bugün de tüm hemşerilerimizin, dostlarımızın sahip çıkmasını istiyoruz.” dedi. 

“Ünye dedikodu anlamında çok uç noktalarda dolaşıyor. Bu dedikoduların önüne geçemedik; kaçmışız, gitmişiz, akla hayale gelmeyecek şeylerle karşı karşıya geldik.” diyen Balcı, “Konkordato aşamasına gelene kadar, son ana kadar tüm şanslarımızı denedim. Bankaların ticari risk görüp, şirketimizin faaliyetini durduracağını anladığımızdan dolayı olayı konkordato çevirdik.”diyerek içinde  bulundukları durumu açıkladı.

“Biz buradayız, kaçmadık, kaçmayacağız.”diyen Ufuk Balcı, “Şirketimizi mümkün olduğunca büyütmek istiyoruz. Borçlarımızı ödemek istiyoruz. Ama burada da tüm paydaşlarımızın anlayışını bekliyoruz. Hiç kimseyi mağdur etmeden mağdur olmamanın da hesaplarını yapıyoruz. Kale Market bu süreçten çok daha güçlenerek, bölge ekonomisine daha ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum.”diyerek hemşerilerine teşekkür etti.

 

Kale Market Zincirler Grubu sahibi Ufuk Balcı, 2008 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Kale Market’in bugün 11 şubesiyle hemşerilerine hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

“Ünye’nin değerine sahip çıkılmasını ve değerinin bilinmesini istiyoruz”

Niksar Caddesi’nde 2008 yılında açtıkları ilk şubeyle hizmet yarışına girdiklerini hatırlatan Ufuk Balcı, “İlk şubemizi Niksar Caddesi üzerinde kurduk.  İlerleyen yıllarda 2011, 2012, 2013 yıllarında her yıl bir şube açarak bugün 11. şubeye ulaştık.. Ünye’nin yerel misyonunu taşıyan, perakendecilik anlamında da 11 şubesi olan yerel perakende zinciriyiz. 74 personelimiz var ve Kale Market bir ilçe içerisinde 11 şubesi olan tek perakende zinciri. Bu anlamda Ünye’nin bir değeri olan Kale Market’e tüm hemşerilerimizin, dostlarımızın sahip çıkmasını ve önem değerinin ne kadar yüksek olduğunun bilinmesini de istiyoruz.” dedi.

 “Dedikoduların önüne geçemedik” 

Ufuk Balcı, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizin tüm sektörleri etkilediği gibi kendilerini de olumsuz etkilediğini, ancak tüm olumsuzluklara rağmen bugün dimdik ayakta olduklarını vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

“Ülkede olağan üstü olaylar oldu. Doların yükselmesi, faiz oranlarının yükselmesi ve biz işletmeciler olarak bankaların verdiği kredilerle istihdam yaratan işletmeleriz. Faizlerin çok yükselmesi, bankaların kredilerde çok kısıtlamaya gitmesi - ki bankalar piyasada ki dedikoduları duyduğunda direk kredi limitini kesiyor ve önüne geçiyor- Bu anlamda olumsuz bir algı yaratılıyor ve olumsuz algı yaratıldığı zaman ise hepsi peşi peşine geliyor. Böyle olunca da şirketlerin sürdürebilirliğinin de önünü kesiyor. Diğer il ve ilçeleri bilmiyorum ama Ünye dedikodu anlamında çok uç noktalarda dolaşıyor. Bu dedikoduların önüne geçemedik; kaçmışız, gitmişiz, akla hayale gelmeyecek şeylerle karşı karşıya geldik.

“Tüm şanslarımızı denedim, ticari risk görüp konkordato çevirdik” 

Konkordato aşamasına gelene kadar, son ana kadar tüm şanslarımızı denedim. Bankaların ticari risk görüp, şirketimizin faaliyetini durduracağını anladığımızdan dolayı olayı konkordato çevirdik. Bu anlamda da bağımsız denetim kuruluşlarına başvurduk. Şirketin finansal yapısını ve faaliyetini verdik. Onları da yeminli mali müşavir, serbest müşavir onayladı. Mahkemeye sunduk.

“Var olan gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” 

Mahkemede çalışan sayısı ve faaliyet raporunu gördükten sonra şirketin faaliyetini sürdürüp, borçları ödemesi noktasında sunduğumuz takvimi onayladı. Yani şu anda şirketimize icra gelmiyor. Tüm alacaklılarımızla, paydaşlarımızla oturup bu konuyu konuşacağız ve şirketimizde çalışan personellerimizin, müşterilerimizin zarar görmemesi noktasında var olan gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

“Kayyum atandı, iflas ettiler gibi söylentiler bizi üzdü” 

Konkordato aldıktan sonra son derece samimi yaklaşan işletmeler oldu. Biz size inanıyoruz, güveniyoruz bu sürecin üstesinden daha güçlenerek çıkacağınıza inanıyoruz diyen şirketler oldu. Bu bizi onurlandırdı, gururlandırdı. Gerçekten ne kadar doğru işler yaptığımızı, insanların bize ne kadar öz güvenle baktığını görmek bizi mutlu etti. Tabi bunlarla birlikte bizi üzen şeylerde oldu. Özellikle kayyum atandı, iflas ettiler gibi söylentiler bizi üzdü ve şevkimizi de kırdı.

“Biz buradayız, kaçmadık, kaçmayacağız” 

Biz buradayız kaçmadık, kaçmayacağız. Şirketimizi mümkün olduğunca büyütmek istiyoruz. Borçlarımızı ödemek istiyoruz. Ama burada da tüm paydaşlarımızın anlayışını bekliyoruz. Hiç kimseyi mağdur etmeden mağdur olmamanın da hesaplarını yapıyoruz. Kale Market bu süreçten çok daha güçlenerek, bölge ekonomisine daha ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum.

“Bu sürecin üstesinden geleceğiz” 

 

Biz mahkemeden 3 aylık geçici mühlet aldık, 3 aydan sonra 2 ay ve ondan sonra ki süreçte de 23 aylık bir süre var. Bu sürede de mahkeme şirketimize bir tane mali müşavir atadı. Mali müşavir ile istişare halinde gerek faaliyet, gerek personel, gerek eski borçlar noktasında şirketi tamamen biz yöneteceğiz ama o da mahkemeye ve alacaklılara bilgi verme noktasında bizi denetleyecek bir mekanizme olacak. Biz iyi niyetiyiz, biz bu sürecin üstesinden geleceğiz. Hiçbir şekilde şirketin ve şirketten alacaklı olanların zarar görmesini istemiyoruz. Hemşerilerimizden yerli ve milli değer olan Kale Market’e destek olmalarını, bekliyorum.”

 

 

 

Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı