ÜNYE Saray Hamamı yeniden hizmette..

Haber Tarih : 29/06/2020
Toplam Okunma : 357

13 Ocak 2020 tarihinde açılan ardından Koronavis tedbirleri kapsamında kapanan Tarihi Saray Hamamı normalleşme adımları kapsamında yeniden hizmete açıldı.


1800'lü yılların başlarında yapılan ve 1982 yılına kadar hamam olarak hizmet vermesinin ardından kapanan Saray Hamamı geçen 38 yılın ardından 13 Ocak 2020 pazartesi günü açıldı.

Saray Hamamı, bu açılışından kısa süre sonra Koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetine ara verdi. Hamamı normalleşme süreci kapsamında 29 Haziran 2020 pazartesi gününden itibaren yeniden faaliyetine başladı.

Bentonit uygulanıyor

Saray Hamamınınbentonit uygulanacak şekilde kurulduğunu ifade eden Ünye Saray Hamamı işletmecisi Hamit Tecer, “Saray hamamı çok tarihi özellikleri olan bir hamam.Restore edildikten sonra bölgemizin en kıymetli değerlerinden birisi. Saray Hamamı yeniden kurulurken bentonit uygulamaya uygun kuruldu. Verilen hizmetlerin kapsamına bentonitte alındı. Hamam kurulurken de bu statüde kuruldu”dedi.

Bentonitin sağlığımıza çok ciddi katkıları var

Vücuttan toksin ve ağır metallerin atılması için bentonitinsağlık alanında çok önemli bir metaryal olduğunu ifade eden Tecer, “Bu bölge için çok büyük bir kıymet olan bentonit killerini hamamın içerisine doğru metotlarile uygulanmasını sağlamak üzere bir sistem geliştirdik. İnsanlarımıza bentonit uygulaması deriden çok ciddi şekilde uygulanıyor. Deri insanın en büyük organıdır ve toksinlerin, ağır metallerin en çok girdiği ve atıldığı bölgedir” dedi.

Sağlığa katkı yapılıyor

Tüm Ünyelileri Saray Hamamına davet eden Tecer şunları kaydetti, “Bu tür uygulamaların sonuçları ile ilgili elimizde bir sürü çalışma var. Bu çalışmalarda, insan derisine belli bir süre bentonit kili uygulandığında ciddi anlamda toksin ağır metal ve radyasyondan kurtuluyorsunuz. Bu anlamda vücuda hem kil masajı yapmak hem kil banyosu yapmak önemli. Bentonit aynı zamanda fizik tedavide çok etkili. Biz bunları hamamda uygulayarak sağlığa katkımız olsun istedik. Orayı sadece hamam olarak düşünüp gitmek yerine cild, deri hastalık problemleri olanlar, romatizmal hastalıkları olanlar oradaki uygulamaları gidip görmesi veya kendi üzerinde uygulatmasını tavsiye ediyoruz.”

 Ünye KENT Haber

 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı