Ünye Yunus Emre’de büyülendik…

Haber Tarih : 14/03/2019
Toplam Okunma : 61

Türkiye’nin değişik illerinden 3. Anadolu Medyası Çalıştayı için Ünye’ye gelen gazeteciler ziyaret ettikleri Yunus Emre Türbesi’nde adeta büyülendiklerini dile getirdiler.


Ziyaretçi gazetecilerden bazıları Yunus Emre’nin bir kabrinin de Ünye’de olduğunu duyduklarını ifade ederlerken bir kısmı ise ilk kez bilgilerinin olduğunu ama Ünye’nin Yunus Emre’ye çok güzel sahip çıktıklarını gördüklerini, bu nedenle müteşekkir olduklarını söylediler.

Ordu-Ünye İletişim Derneği’nin uygulayıcısı olduğu, Canik Ünye Gazeteciler Derneği, Ünye Radyo Yayıncıları ve İletişim Derneği ve Ünye Gazeteciler Derneği’nin ortaklığında yürütülen Ünye-Fatsa-Ordu Güçbirliği Projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı ile 3. Anadolu Medyası Çalıştayı’na Türkiye’nin değişik illerinden gelen elli gazeteci Ünye’de bulundukları sırada Ünye Yunus Emre Türbesi’ni de ziyaret ettiler.

Ziyarete katılan gazeteciler burada Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan ve Dernek Başkan Yardımcısı Musa Özgür Kıroğlu tarafından karşılandılar.

Türbe’ye uzanan Tasavvuf Yolu boyunca Yunus Emre’nin şiirlerinin yazılı olduğu şiirlerini okuyan, burada kendilerine Yunus Emre’yi anlatan Argan ve Kıroğlu’nu dinleyen gazeteciler yol boyu yürüyerek Yunus Emre Türbesi’ne ulaştılar.

Yunus Emre Türbesi’ne ulaşan ve türbe içinde kabiri ziyaret eden gazeteciler buranın uhrevi atmosferinin manevi hazzında kendilerinden geçtiler, kabir başından ayrılıp dışarı çıkmakta zorlandılar.

Ziyaretçi gazeteciler adeta büyülendiklerini dile getirirken, her fırsatta Ünye’deki Yunus Emre Türbesi’ni ziyaret edip buranın manevi havasını teneffüs etmek istediklerini belirttiler.

Ünyelileri tebrik ediyoruz

Ünye Yunus Emre Türbesi’ni ziyaret eden gazetecilerden Karaman Gazete, Radyo ve Televizyonu Kurucusu ve Grup Başkanı Medeni Yavuzaslan ile Kırşehir Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan kendi illerinde de Yunus Emre mezarlarının olduğunu, ancak Ünye’deki mezar ve Türbe’nin bulunduğu alanın coğrafi yapısı, doğal güzelliği, çevre bakım ve temizliği ile Yunus Emre Türbesi ve külliyesinin manasına uygun yapısının son derece etkileyici olduğunu ifade ederek; Yunus Emre’ye bu derece sahip çıkıp onu ve düşüncelerini geleceğe taşımak için Ünyelilerin yaptıkları çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Ayrıca Yunus Emre gibi büyük bir değere gösterdikleri saygı ve sevgi içinde müteşekkiriz. Çalışmalara öncülük eden Yunus Emre Derneği Başkanı ve yönetimine teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz, dediler.

Benim nasıl haberim olmaz…

Ünye’de Yunus Emre Türbesi’nin bulunmasından nasıl haberinin olmadığına çok şaşırdığını belirten Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Yöneticisi ve Devri Alem Program Yapımcısı İsmail Kahraman kendisinin aslen Giresunlu olduğunu belirterek; eğer olsaydı hiç değilse memlekete gidip gelirken çıkar sık sık ziyaret ederdim. Buradan çok etkilendim ve bura ile ilgili bir çekim yapmak istiyorum. Böyle bir manevi makamdan herkesi haberdar etmeliyiz, dedi.

Kahraman; Yaşar Argan ve Musa Özgür Kıroğlu ile Ünye’deki Yunus Emre konusunu işleyen çekimler yaptı.

Yunus Emre ziyaretine katılan gazetecilere, Yunus Emre Derneği ve Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan, içinde Ünye’deki Yunus Emre’yi anlatan kitapların, cd ve ikramlıkların bulunduğu çantalar hediye edildi.     

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı