Ünyeli üç firma ilk 20'de

Haber Tarih : 13/01/2021
Toplam Okunma : 518

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB), 2020 yılında en fazla fındık ihracatı gerçekleştiren 20 üyesini açıkladı.


Açıklanan ilk 20 firma içinde Ünye’den Durak Fındık, Dost Fındık ve Uslu Tarım Ürünleri de yer aldı.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) üyesi firmalardan en fazla ihracat yapan 20 firma belirlendi.

KFMİB tarafından yapılan açıklamada; 2020 yılı içinde en fazla fındık ihraç eden 20 üye listesinde, Ordu'dan 7, Giresun'dan 6, Trabzon'dan 4, Samsun ve İzmir'den birer şirket yer alırken, açıklanan ilk 20 firma arasında Ünye’den üç firmanın adı da yer aldı.

Durak Fındık ikinci sırada…

Açıklanan liste şöyle; Ferrero (Trabzon), Durak Fındık (Ünye-Ordu), Özgün Gıda (Trabzon), Yavuz Gıda (Giresun), Arslantürk Tarım Ürünleri (Trabzon), Yavuzkan Hazel Gıda (Bulancak-Giresun), Poyraz Fındık (Ordu), Sabırlar Fındık (Trabzon), Gürsoy Tarım Ürünleri (Ordu), Özyılmaz Fındık (Çarşamba-Samsun), Şenocak Gıda Fındık (Ordu), Noor Fındık (Giresun), Karımex Gıda (Ordu), Nimeks Organik Tarım (İzmir), Mehmet ve Şahap Bozbağ Fındık (Bulancak-Giresun), Ahmet AK Gıda (Tirebolu-Giresun), Dost Fındık (Ünye-Ordu), Karadere Tarım Ürünleri (Espiye-Giresun ve Uslu Tarım Ürünleri(Ünye-Ordu)."

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı