ÜTSO'da projenin saha çalışmaları başladı.

Haber Tarih : 01/10/2019
Toplam Okunma : 95

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Ticaret Bakanlığı tarafından kabul edilen "Yeşilin Gölgesine Mavinin Ötesine Yolculuk" adlı projenin saha çalışmaları başladı.


Ekim 2019 Salı günü başlayan projenin tanıtımı ÜTSO Konferans Salonu’nda yapıldı. Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın sahibi, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortağı olduğu projeyi Proje Koordinatörü Cem Helvacı yazdı. Projede 27 katılımcı ile 3 yıl sürecek olan proje 3 milyon euro bütçeli ve %75'i hibeli.

“Amaç ilçemizde daha fazla turist ağırlamak”

Projenin açılışında konuşan ÜTSO Başkanı İrfan Akar, “Ticaret Bakanlığının hizmet sektöründe rekabet gücünü arttırması kapsamında ‘yeşilin gölgesinde mavinin ötesinde yolculuk’ adlı projemizi başlatmış bulunuyoruz. Odamız tarafından hazırlanan ve Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen projemiz 3 Milyon Euro üst sınırla kabul edilmiştir. 17’si Ordu, 10’u Ünye olmak üzere 27 firma katılmıştır. Proje kapsamında ihtiyaç analizi çalışması başlatıldı. Saha çalışmalarının ardından rapor olarak sunulacaktır. Bu rapor doğrultusunda hedef ülke belirlenecektir. Bizim amacımız Ünye'mizdeki turist sayısını arttırmak. Gelen turistin Ünye’de daha fazla konaklamasını sağlamaktır. Projemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Akar’ın konuşmasının ardından proje ile ilgili katılımcı firma temsilcilerine bilgiler verildi. Açılış programı ikramlarla sona erdi.

Programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, daire amirleri, projede yer alan firma yetkilileri ve davetliler katıldı.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı