VEKİL TAŞÇI: Sanayi Sitesi 2022 yılı içinde bitecek

Haber Tarih : 14/01/2021
Toplam Okunma : 490

Ordu’ya düzenlenen Bakan ziyaretlerini önemsediklerini belirten AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretiyle birlikte ilimizde önemli çalışmalara start verileceğini söyledi.


Ordu’ya düzenlenen Bakan ziyaretlerinin devam edeceğine işaret eden Ergün Taşçı; ilk fırsatta Gençlik ve Spor Bakanı ile Kültür ve Turizm Bakanı’nın ziyaretlerini beklediklerini ifade etti.

Ergün Taşçı; Bakan Kurum tarafından Ünye’ye sözü verilen yeni sanayi sitesi temelinin 2021 Haziranında atılacağını, inşaatın da en geç 2022 yılı sonuna kadar biteceğini belirtti.

On gün içinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Ordu’ya gelişlerini Oney Flash FM’in Haftanın Yorumu programında değerlendiren AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı şunları söyledi;

Ulaştırma Bakanımızı daha uygun bir şekil ve zamanda davet edeceğiz

“Ordu’ya bakan ziyaretleri yeri geldiğinde gerçekleşiyor. Son olarak ard arda iki bakanımız, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ilimizi ziyaret etti. Aslında Ulaştırma Bakanımızın ziyaretini Çevre Bakanımızın ziyareti gibi okumamak lazım. Çünkü bilindiği üzere Giresun’daki sel felaketi nedeniyle devam Ulaştırma Bakanlığı yatırımları var, orayı yerinde görmek üzere bölgeye geldi. Giresun programı esas olmak üzere Altınordu’ya da bir nezaket ziyareti gerçekleşti. Bu ziyaret mevcutta yapılan çalışmaların tespitinden öteye geçmemiştir. Ayrıca Ulaştırma Bakanımızı Ordu’da daha özel ve daha uzun bir şekilde ağırlamayı düşünüyoruz. Ulaştırma Bakanımız da bizim Ordu’ya ilgisi, duyarlılığı yüksek bir arkadaşımız. Ordu gibi özellikle ulaşım ve çevre yolu devam eden işlerin Ulaştırma Bakanı ile daha açık, daha uzun bir müzakereye ihtiyacı var. Takipçisi olacağız.

Çevre Bakanımız Ordu’ya özel ziyaret gerçekleştirdi

Çevre Bakanımız Sayın Murat Kurum Ordu’ya özel bir ziyaret gerçekleştirdi, sabah geldi, çalışmalarını yaptı, akşam döndü. Bakanımızın Ordu’ya ziyareti yüksek memnuniyete yol açtı. Çünkü Bakanlığı ile ilgili birçok çalışmayı dile getirdi, sözler verdi, yapılması gereken işlere start verileceğini söyledi.

Daha önce sel felaketinde Ordu’da, Ünye’de birlikte olmuştuk

Çevre Bakanımızla biz daha önce 2008 yılında Ordu’daki ve Ünye’deki sel felaketinde ilk defa buluşma ve iş tutma kabiliyetini yaşadık. Sonrasında da Bakanımızla sürekli temas halinde olduk.

Yeni yapılacak Ünye Küçük Sanayi Sitesi 2022 yılı sonuna kadar biter

Bakanımız, Ünye Küçük Sanayi sitesindeki esnafın komple hepsinin Gölevi Mahallesindeki küçük sanayi sitesi yeri olarak ayrılan alana taşınmasıyla ilgili TOKİ’ye talimat verdi. Belirli ölçekte dükkanlar yaparak esnafımızın sorununu çözmek Ünye’ye taahhüdüdür. Üye Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili temel atma törenini geciktirmeyerek Haziran ayında gerçekleştirmeyi görev olarak aldık. Bununla ilgili 2021 yılının Haziran ayında hazırlıklar yapılacak ve yapım işine başlanacak. Yapım işi 2022’nin ilk yarısında biter. Bitmezse 2022 yılının sonuna kalmayacak şekilde bitecektir. Biz bunun tavizsiz takipçisi olacağız. 500 milyonu aşan bir maliyeti var. Hiçbir eksiği kalmadan hatta fazlasıyla bu taahhüdün gerçekleştiğini göreceğiz inşallah.

Başka bakanlar da gelecek

Tüm bakanlarımızın Ordu sevdasının, sayın Cumhurbaşkanımızın Ordu ile ilgili hassasiyetlerinin diğer illerden çok farklı olduğunun altını çizmek istiyorum. Ordu halkımızın memnuniyetini hiç ara vermeden devam ettirelim istiyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu ilk fırsatta Ordu’da olacak spor, gençlik ve diğer çalışmaları yerinde görecek ve yapılması gerekenleri ve taleplerimizi iletmek üzere kendisini ağırlayacağız. Eş zamanlı olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy beyi de programları müsaade ettiği sürede, yani yılın ilk üç ayında Ordu’da ağırlamak istiyoruz.

Dolayısıyla Ordu’nun sorunlarını Ordu’da konuşarak ve bunların da takipçisi olarak 2021 yılını hep birlikte mutlu tamamlamak istiyoruz.”

Ünye KENT Haber

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı