Yasaklı günlerde neler yapılabilecek?

Haber Tarih : 20/05/2020
Toplam Okunma : 315

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Arife günü ve üç günlük Bayram süresinde sokağa çıkılamayacak. Peki yasaklı günlerde neler yapılabilecek?


Yasaklı günlerde neler yapılabilecek? 

Konuyla ilgili olarak Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yayınladığı mesajında 4 günlük yasak süresinde neler yapılabileceğine ilişkin yayınladığı mesajında şunları söyledi;

“İçişleri Bakanlığımız tarafından yayınlanan Ramazan Bayramı sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili genelgeye göre;

4 günlük kısıtlama öncesi 21 ve 22 Mayıs'ta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edecek.

Kısıtlamanın olduğu 23 Mayıs Cumartesi günü ise bu işyerleri 10.00-17.00 arası açık olacak.

Kısıtlamanın olduğu Pazar, Pazartesi ve Salı günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.

Kısıtlamanın olduğu günler, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satan bayiler ve tatlıcılar açık olacak.

Bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçileri kabir ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları valilik ve kaymakamlıklarca sağlanacak.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı