20. Uluslararası Ünye Kültür, Sanat ve Turizm Festivali başladı.

Haber Tarih : 20/07/2019
Toplam Okunma : 186


Ünye Belediyesi ve Ünye Kaymakamlığı’nın işbirliğinde düzenlenen ve 3 gün devam edecek olan Festivalin birinci günü Tekkiraz Kararamut Tepesi’nde yağlı pehlivan güreşleri düzenlendi. Güreşlerde İsmail Balaban başpehlivan olarak madalya aldı.

 Festival etkinlikleri akşam Yüzüncü yıl mevkiinden başlayan yürüyüşle start aldı. Ardından yürüyüş Ünye Cumhuriyet Meydanı’nında sona erdi. Burada Sokak Basketbolu final müsabakası oynanırken müsabakanın ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

Sokak Basketbolu Turnuvası’nda Küçük Erkekler üçüncüsü Mars Toy’s ve Büyük Erkekler üçüncüsü Kampüs takımlarına madalyalarını MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir takdim ederken, kupalarını ise AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan takdim etti.

Küçük Erkekler ikincisi DoubleShot Junior ve Büyük Erkekler ikinci Sınav Koleji takımlarına kupa ve madalyalarını Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı takdim etti.

Küçük Erkekler birincisi Space Jam ve Büyük Erkekler birincisi Poseidan takımlarına madalya ve kupalarını ise Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney takdim etti.

Program daha sonra yerel sanatçı Arif Deryal konseri ve halk oyunları ile devam etti.

Gecede ise son olarak Emre Aydın sahne alarak şarkılarını Ünyeliler ile birlikte söyledi.

Konserin sonunda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin Sanatçı Aydın’a çiçek ve plaket takdim etti.

Festival etkinliklerini Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, MHP İlçe Başkanı Hacı Demir, protokol üyeleri ve vatandaşlar festival etkinliklerini takip etti.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı