“Acı Kiraz”, 28 Şubat’ta vizyonda…

Haber Tarih : 25/02/2020
Toplam Okunma : 195

Ünyeli Sanatçı Erdal Beşikçioğlu’nun başrol oyuncuları arasında yer aldığı, Türkiye ve Kuzey Makedonya ortak yapımı “Acı Kiraz” 28 Şubat’ta vizyona giriyor.


“Acı Kiraz”, 28 Şubat’ta vizyonda…

Filmin başrolünde Ünyeli usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun yanı sıra Belçim Bilgin, Ertan Saban, Bülent Şakrak ve Halil Ergün rol alıyor.

Çekimleri Makedonya'nın Manastır şehrinde gerçekleştirilen film, bir yandan çaresiz bir babanın hikayesini konu alırken, diğer yandan uluslararası ortak sorunları beyazperdeye yansıtmayı amaçlıyor.

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Vali dizisiyle adını duyurdu, sonrasında Kurtlar Vadisi Filistin filmindeki rolüyle izleyicilerin beğenisini topladı. Sonraki yıl çekilen Behzat Ç dizisi ile de kariyerinin zirvesini yaşayan oyuncu, Reaksiyon ve 46 Yok Olan ve son olarak da Adı Efsane dizileri ile ekranlarda boy gösterdi. ‘Adı Efsane’ adlı dizinin ardından 2 yıl ara verdiği ekranlara ‘Çiçero’ filmi ile geri dönen Beşikçioğlu’nun başrolünü oynadığı “Acı Kiraz” adlı film 28 Şubat’ta vizyona giriyor.

Erdal Beşikçioğlu kimdir?

Erdal Beşikçioğlu, 5 Ocak 1970 yılında Ünyeli memur baba ve Ankaralı Arnavut bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara'da dünyaya geldi. Babası Vakıflar Bankası’nda müdürdü. Babasının tayinleri nedeniyle ilkokula Ankara’da başladı, sonra Kayseri ve İzmir’de devam etti. Liseyi İzmir Özel Türk Koleji'nde okudu ve İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nde devam etti. Liseyi Ankara’da bitirdi.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Konservatuar eğitimi sırasında “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerine workshop çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatrolarında göreve başladı. 95-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev aldı. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görevine devam etti.

Erdal Beşikçioğlu, konservatuvardan sınıf arkadaşı oyuncu Elvin Beşikçioğlu ile 1991’den beri evli.“Derin” adında bir kız çocuğu ve “Ömer” adında bir oğlu var.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı