Açık Hava Sineması kültürünü yaşatma gayreti

Haber Tarih : 12/07/2019
Toplam Okunma : 153

Ünyeli 3 genç Türk kültürünün unutulmaya başlamış önemli bir parçası olan açık hava sineması kültürünü yaşatmak için açık hava sinema etkinliği düzenledi.


İlginin yoğun olduğu açık hava sinemasında Türk sinemasının klasiklerinden “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi izlendi.

Ünyeli 3 Genç "Açık Hava Sineması” kültürünü yaşatmak İçin kolları sıvadı. Üç gençten birisi olan Alparslan Dikici çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi; “Açık hava sineması Türk toplumu olarak bizim kültürümüzün unutulmaya başlamış önemli bir parçası. Biz büyüklerimizden eskiden düzenlenen açık hava sinemalarını imrenerek dinledik. Ardından Ünyeli gençler olarak açık hava sinemasını hiç görmemiş, duymamış arkadaşlarımızın bu açık hava sineması keyfini yaşamaları için böyle bir şey düzenlemeye karar verdik.

Betondan bunalanlara yerde çimenlerin üzerinde sinema keyfi

Bunu da yaz ayında insanların betondan iyice bunaldığı için böyle bir yerde çimenlerin üzerinde düzenlemeye karar verdik. Bu akşam buraya gelen arkadaşlarımız çok keyif aldıklarını ve bundan sonra da düzenlememiz noktasında bizlere taleplerini iletti. Bizde bu doğrultuda bu etkinliğimize önümüzde ki süreçte de yaz boyunca devam etmeyi planlıyoruz. Etkinliğimize katılmak isteyen arkadaşlarımız 0543 491 10 71 numaralı telefondan bize ulaşabilirler.”

Üç gençten bir diğeri Melih Kerim Fidan ise, “Şehir dışında bunu gördüm ve Ünye’de de bunu yapmak istedim. Daha sonra arkadaşlarım Alparslan ve Ayhan ile fikrimi paylaştım. Onlarda olumlu baktılar. Daha sonrasında ise arkadaşlarımıza, çevremize duyurarak etkinliğimizi düzenledik. Bundan sonra ki süreçte de devam edeceğiz” dedi.

Üç gençten bir diğer olan Ayhan Can Okçu, “Biz gençler olarak özellikle de Melih arkadaşım başka bir yerde yazlık açık hava sineması görmüş. Bizimle paylaştı bizde bu fikri kabul ettik. Yazlık sinema filmimiz böyle başladı. Bunun da Yeşilçam ağırlıklı olmasını istedik ki nostalji havası katsın istedik. İnsanlar hep betonların arasında kalmasın, yeşillikle içinde açık hava sineması tadı yaşasınlar diye düşündük. Bugün Selvi Boylum Al Yazmalım filmi ile başlıyoruz. Bundan sonra ki süreçte de bu etkinliğe devam etmeyi planlıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı