HERCAİ DİZİSİ YAPIMCISI BANU AKDENİZ ÜNYE’ DE MİSAFİR OLDU.

Haber Tarih : 03/08/2020
Toplam Okunma : 771


ATV ekranlarında yayınlanan reyting rekortmeni “Hercai” ve Kanal D ekranlarında ki “Çatı Katı Aşk” dizilerinin yapımcısı Banu Akdeniz, Kurban Bayramı öncesi Ünye’ de misafir oldu.

Hercai dizisinin senaristlerinden Ünye’ li Berşan Tan’ın daveti üzerine, annesi Ayşegül Akdeniz ve senaryo ekibi ile Ünye’ye gelen Banu Akdeniz Fatsa ve Ordu’ da gezi ve ziyaretlerde bulundu.

Aslen Karadeniz’li olan Banu Akdeniz, gittiği yerlerde sempatik tavırları ile ilgi odağı olurken, yoğun iş temposu nedeniyle bir süredir ziyaret edemediği memleketinin güzelliklerini ve yemeklerini çok özlediğini belirtti.

Bu arada ekranlarda ki “Karadeniz” konulu dizileri değerlendiren Banu Akdeniz;

“Trabzon’ lu yum, Karadeniz’li olmaktan gurur duyuyorum. Bu bölgeyi de, insanların yaşantılarını da gayet iyi biliyorum. Maalesef ekranlarda ki Karadeniz dizilerinde bölge insanı ve onların gerçek yaşantısının aslına uygun aktarıldığını düşünmüyorum. Derinlikli işlenemiyor. Zorlama şiveler, inandırıcıklıktan uzak hikayelerle halk yanlış tanıtılıyor. Bölgeye turistik ve ekonomik yönden hiçbir katkı sağlanamadığı gibi bölge ile ilgili hiçbir mesaj verilemiyor. Karadeniz’li bir yapımcı olarak bu duruma gerçekten üzülülüyorum.

Kendisine Karadeniz Bölgesi ile ilgili bir dizi yapıp yapmayacağı sorulduğunda ise;

“Kesinlikle bölgemizde hem dizi hem de film yapmayı düşünüyorum. Bölgemizin geçmişini, kültürel ve tarihi zenginliğini derinlikli bir şekilde yansıtacak, üzerine ciddi bir hazırlık yapabileceğim projeler olmasını özellikle istiyorum. İnşallah en kısa sürede nasip olur” şeklinde yanıtlayan Banu Akdeniz en kısa zamanda Ünye’ ye tekrar geleceğini bildirdi.


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇELİK ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:82 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 66 66

Yayın Akışı