Ünye'de 3. Klasik Araba Festivali

Haber Tarih : 14/07/2019
Toplam Okunma : 268

Ünye'de 3. Klasik Araba Festivali yoğun ilgi gördü. Festivale katılan klasik araç tutkunları ilgiyle araçları inceledi. Çocuklarıyla birlikte gelen aileler, gençler ve vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdi.


Cumhuriyet Meydanı’nda 1950 ve 1960 yıllarına ait 50 klasik araç, meraklılarını eskiye götürerek nostalji yaşattı.

Hüseyin Özkan, yaptığı açıklamada, klasik araç meraklısının çok olduğunu ve festivalin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Uzun yıllar taksi şoförlüğü yaptığı için klasik araç merakının olduğunu ifade eden Özkan, “Festivale katılım sağlayan Trabzon, Samsun, Giresun, Tirebolu ve Kayseri'den klasik araçlarımız var. Arkadaşlarımızla bu ortamda eski anılarımızı tazeliyoruz.” dedi.

Vatandaşların ilgisinin iyi olduğunu ifade eden Özkan, şunları söyledi:

 “Vatandaşlar geliyorlar çocuklarına anılarını anlatıyor. 'Ben bu arayla gelin oldum, gelin arabam buydu veya bu arabayla anneni almaya gitmiştik' gibi anılara tanık oluyoruz. Yani vatandaşlarımız aslında burada kısa süreliğine geçmişe yolcuk yapıyorlar, kendi dönemlerini çocuklarına aktarmış oluyorlar.”

Özkan, festivale destek veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ünye Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan'a teşekkür etti.

Festivale katılan klasik araç tutkunları ilgiyle araçları tek tek inceledi. Çocuklarıyla birlikte gelen aileler, gençler ve vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı