ÜNYE FESTİVALİ BAŞLIYOR

Haber Tarih : 17/07/2019
Toplam Okunma : 325

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 3 gün 3 gece sürecek olan 20. Ünye Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’nin 19 Temmuz Cuma günü saat 11.00’da Tekkiraz Karaarmut Mevkii’nde yapılacak yağlı pehlivan güreşleriyle başlayacağını ifade ederek, “Dolu dolu geçecek festivale tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” dedi.


ÜNYE FESTİVALİ BAŞLIYOR 

3 gün 3 gece sürecek olan 20. Ünye Kültür, Sanat ve Turizm Festivali, 19 Temmuz Cuma günü başlıyor. Festival, konserler, sergiler, spor müsabakaları, kültürel etkinlikler ve çeşitli programlarla dolu dolu geçecek.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 3 gün sürecek olan 20. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ne vatandaşları davet etti. 

“Festival geleneği devam edecek"

Ramazan ayı etkinliklerinin havaların serinlemeye başlamasından dolayı sonlandırıldığını ifade eden Başkan Tavlı, “Ünye geçmişte yaptığı Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm festivalini gerçekleştirdiği dönemlerdeki gibi bundan sonra festivalini yazın yapacaktır. 19-20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalde sadece konserler olmayacak. Konserlerin yanı sıra sportif faaliyetler, yağlı güreş, at yarışı yapılacak ve şehrin sanatsal ve kültürel yönlerine destek verecek. Ben tüm vatandaşlarımızı ve bölge halkını festivalimize davet ediyorum.” dedi.

-Güreşler, 19 Temmuz Cuma günü-

Festivalin 19 Temmuz Cuma günü yağlı pehlivan güreşleriyle başlayacağını belirten Tavlı, “19 Temmuz Cuma günü saat 11:00’da Tekkiraz Karaarmut Mevkii’nde yağlı pehlivan güreşleriyle festivalin startını vereceğiz. Aynı gün saat 19.00’da Yüzüncüyıl Mevkii’nden başlayacak olan ve Cumhuriyet Meydanı’na sona edecek olan festival yürüyüşümüz olacak. Yürüyüş güzergahında bulunan Yalı Kilisesi’nde “Geçmişten geleceğe Ünye fotoğrafları” sergisinin açılışı yapılacak. Cumhuriyet Meydanında ise sokak basketbolunun final müsabakası oynanacak. Ardından Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği’nin konserini izleyeceğiz. Birinci gün etkinliğimizin finalinde ise Emre Aydın sahne alacak.” diye konuştu

-Dolu dolu festival-

Konserler, sergileri, spor müsabakaları ve kültürel etkinliklerle, Ünyelilerin dolu dolu bir festival yaşayacağını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“İkinci gün Orta Çarşı’da yöresel yarışmalar, saat 14.00-15.00 arası Yunus Emre Parkı’nda toplu sünnet şöleni, saat 15.00-18.00 arasında deniz şenlikleri, 18.00-19.00 saatleri arasında Ünye Müze Evi’nde “Geçmişten geleceğe Ünye” söyleşisi olacak. Aynı günün akşamında ise Yalı Mevkii’nde plaj voleybolu final maçı olacak. Akşam ise meydanda yerel sanatçılarımızın ve Sevcan Orhan konseriyle 2. günü tamamlayacağız. Festivalin final günü olan 21 Temmuz 2019 Pazar günü ise binicilik tesislerimizde saat 13.00’da ata sporumuz olan rahvan at yarışları, saat 17.00’da şehir stadında Milli Karma ve Ünye Veteranlar Futbol Müsabakası, saat 19.00’da Yalı Mevkii’nde plaj futbolu final müsabakası yapılacak. Festivalimizin finalinde ise Cumhuriyet Meydanında yerel sanatçılar ve Hülya Polat konseri yer alacak. 3 gün 3 gece sürecek olan festivalimize tüm vatandaşlarımız davetlidir.”

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı