Ünye Kalesi'nde 2. Etap restorasyon çalışması sona erdi.

Haber Tarih : 16/12/2019
Toplam Okunma : 500

M.Ö 200-250 yıllarında Kral Mithridates tarafından yaptırılan Ünye Kalesi'nde 2018 yılında başlatılan 2. Etap restorasyon çalışması sona erdi.


Ünye Kalesi'nde geçtiğimiz yıl başlatılan 2. Etap restorasyon çalışmasında sona gelindi. Kale'de 3. Etap restorasyon çalışması için Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Kültür Bakanlığı'ndaki çalışmalarını sürdürüyor.

Sobi'den teşekkür

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi Ünye Kalesini ziyaret ederek sona eren restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkanı Adnan Sobi inceleme sonrası yaptığı açıklama şöyle dedi; ’’Doğu Karadeniz’in en önemli kalesi olarak bilinen, pek çok medeniyetin izlerini bağrında taşıyan Ünye Kalesi ikinci etap restorasyonu tamamlandı. Katkı sunan herkese teşekkür ediyor, 3. Etap çalışmalarının bir an önce başlamasını bekliyoruz. Ayrıca ihalesine çıkılan dehliz temizliğinin bir an önce bitirilerek, Ünye ve bölge turizmine kazandırılmasını heyecanla beklediğimizi belirtmek istiyorum." dedi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAĞLIK ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Büyük Cami Karşısı No:10 Ünye

( Büyük Cami Karşısı ) - 0 452 323 15 09

Yayın Akışı