Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi tur operatörleri Akkuş’da

Haber Tarih : 10/10/2020
Toplam Okunma : 690

Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında Ordu’ya gelen 41 tur operatörü Akkuş ilçesini ziyaret ederek bölgenin doğal güzelliklerini yerinde inceledi. Operatörler, ilçenin doğal güzelliğinden büyülendiklerini ifade ettiler.


Akkuş’un kış turizmi açısından son derece önemli bir yer olduğuna dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, “Geçtiğimiz yıl Argan Yaylasında her hafta sonu kış festivali düzenledik ve büyük ilgi gören organizasyonlara imza attık” dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise bölgede turizmin canlanması için önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Bölgemizin en büyük sorunlarından yeme içme ve konaklama sorununu ise bölgede örnek gösterilen Kertil tesislerinde yaptığımız yatırımlarla çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya açılması için uygulamaya konulan Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında bölgeye gelen 41 yerli ve yabancı tur operatörü Ordu’yu keşfetmeye devam ediyor. 5 Ekim tarihinden itibaren Ordu’nun birçok noktasını ziyaret eden tur operatörleri son olarak Akkuş ilçesini ziyaret etti.

İlk ziyaret noktası Argan Yaylası

Ziyaretler kapsamında Akkuş’ta ilk olarak 1700 rakımlı Argan Yaylasını ziyaret eden tur operatörleri ve beraberinkiler burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, Akkuş’u Argan Yaylasının zirvesinden izlediler. Daha sonra bölgenin önemli mesire alanlarından Kertil’e geçen misafirler burada yeni sezon hasadının devam ettiği tescilli Akkuş Şeker Fasulyesinden ve yöresel yemeklerden tattılar.

“Akkuş kış turizmi için önemli bir nokta”

Akkuş’un özellikle kış turizmi açısından önemli bir nokta olduğuna değinen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, “Akkuş kış turizmi açısından son derece önemli bir yer. Geçtiğimiz yıl Argan Yaylasında her hafta sonu kış festivali düzenledik ve büyük ilgi gören organizasyonlara imza attık. Akkuş’un en önemli eksiklerinden biri konaklama sorunuydu, bu sorunu da Akkuş Belediyemiz bungalov evler ile çözüme kavuşturuyor. Turizmin gelişmesi ve potansiyelin artması için altyapı çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

“Turizm potansiyelini artırmak için çalışıyoruz”

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise bölgede turizmin canlanması için önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Öncelikle Ünye-Fatsa-Ordu Fam Trip organizasyonu kapsamında yurtdışından ülkemize tur düzenleyen turizm sektörünün temsilcilerini ilçemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Akkuş’un turizmde tercih edilen bir yer olması için çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz yıl 1700 rakımlı Argan Yaylasında başlattığımız kış festivali büyük ilgi gördü. Bu etkinlikleri bu yıl da devam ettirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından Argan Yaylasında yapımına başlanan gölet projesinde sona gelindi. Bölgemizin en büyük sorunlarından yeme içme ve konaklama sorununu ise bölgede örnek gösterilen Kertil tesislerinde yaptığımız yatırımlarla çözüme kavuşturuyoruz. Dolaysıyla Akkuş yaz-kış demeden misafirlerini sorunsuz bir şekilde ağılayacak noktaya gelmektedir” şeklinde konuştu.

Ünye KENT Haber Merkezi / Bülten

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

GÜNDÜZ-GECEYARISI : DOKUZEYLÜL ECZANESİ

Devlet Sahil Yolu No:461/A Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 333 00 18

Yayın Akışı