Ünyeli hemşerimiz M. Ufuk Mistepe, çok yönlü arşivini ve koleksiyonlarını bağışlayacağını açıkladı.

Haber Tarih : 09/11/2019
Toplam Okunma : 561


Ünye'de kurulması için çalışma başlatılan Araştırma Kütüphanesi için Araştırmacı- Yazar Ünyeli hemşerimiz M. Ufuk Mistepe, 1991 yılından bu yana oluşturduğu çok yönlü arşivini ve koleksiyonlarını bağışlayacağını açıkladı.

Ünye Kent Gazetesi özel haberine göre:

Ünye Belediyesi tarafından restorasyon çalışması sürdürülen Kefeli Han'da kurulması kararlaştırılan Araştırma Kütüphanesi için Ünyeli hemşerimiz Ufuk Mistepe, değerli bir koleksiyonunu bağışlayacağını açıkladı.

Araştırmacı-Yazar Yüksek Orman Mühendisi M. Ufuk Mistepe şahsına ait araştırma kütüphanesini ve koleksiyonlarını açılacak kütüphaneye bağışlayacağını duyurarak, başka bağışların yapılması için de çağrı yaptı.

Karadeniz Bölgesi'nde ilk olacak olan Araştırma Kütüphanesi, bölge tarihine ışık tutması bekleniyor.

Ünye Belediyesi tarafından restorasyon çalışması sürdürülen Kefeli Han'da kurulması kararlaştırılan Araştırma Kütüphanesi için Ünyeli Araştırmacı-Yazar Yüksek Orman Mühendisi M. Ufuk Mistepe şahsına ait araştırma kütüphanesini ve koleksiyonlarını bağışlayacağını açıkladı.

Ankara Ünyeliler Derneği tarafından Ankara'da düzenlenen programda Araştırma Kütüphaneleri hakkında yaptığı sunum sırasında bağış kararını açıklayan Mistepe şunları söyledi;

Tüm arşiv ve koleksiyonlarımı bağışlıyorum

"Ünye Kent Arşivi düşüncesinden hareketle başlayan arşiv gayretlerimiz zamanla olayın boyutunu Karadeniz ölçeğine taşıdı. 1991 yılından bu yana şahsım, STK'lar, kurum ve kuruluşlar, bir kısım yazarlar ve duyarlı hemşehrilerimin destekleriyle bu arşivin oluşumu büyük bir oranda gerçekleşme şansı buldu. Bu gelişmeler akabinde Karadeniz Bölgesi'nde bir ilk olarak Araştırma Kütüphanesi kurulması düşüncesi gündeme geldi. Bu kapsamda Ünye Belediyesi'nin tahsis ettiği Kefeli Han ikinci katı Karadeniz Araştırma Kütüphanesi olarak inşallah yakında hizmet vermeye başlayacak. Gurbette yaşayan bir Ünyeli olarak vefa borcumuzu bir nebze bu meyanda ödeme düşüncesiyle tüm arşiv ve koleksiyonlarımı bu kütüphaneye bağışladım. Hayırlara vesile olması dilek ve temennilerimle."

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı