ADIGÜZEL “Rahatsız etmeye devam edeceğiz!”

Haber Tarih : 10/08/2020
Toplam Okunma : 417


CHP Ordu milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, fındık fiyatı açıklanana kadar kartelin ana oyuncu, şimdi de sahneye yerli işbirlikçi firmalar ile bazı küçük oyuncuların çıktığını söyledi.

Bunları da takibe aldıklarını ve kimin ne tür oyunlar oynayabileceğini bildikleri için gerekli uyarıları yaptıklarını belirten Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Borsaları da bu bağlamda uyardık. Belli ki bu uyarılar birilerini çok rahatsız ediyor. Ama bilsinler ki biz onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Biz emek dedikçe fındık dedikçe kimden ses çok çıkıyor itiraz ediyorsa bilin ki en büyük halk ve emek düşmanları bunlardır” dedi.

“Hesabı halka veririz”

“Bizi üreticinin yanında durup daha iyi fiyat için çalıştığımız, oyunlara karşı durduğumuz için sağa sola telefon edip şikâyet edenler yanlış yere şikâyet ediyorlar” diyen Adıgüzel, şöyle devam etti;

“Biz halk adına iş yapıyoruz. Sadece halka hesap veririz. Biz emeğin temsilcisiyiz, kapitalizmin değil. Bu yüzden varsa verilecek hesabımız onu halkımıza veririz.

Sipariş açıklama!

Bugün Ordu ticaret odası, borsası ve esnaf odası üst yönetimi hükümetin yardım çağrısına cevap verip sipariş açıklama yapmışlar. Bizler de kimler kimlerle beraber görmüş oluyoruz. Daha 15 gün önce farklı açıklamalar yapıp 24 TL' den düşüşü sorgulayıp fındık ihracat fiyatının 28 TL olduğunu açıklayanlar bugün 22 TL fiyat için Erdoğan'a şakşakçılık yapıp orta oyununa iştirakçi olmuşlar, deşifre olmuşlardır. Millet maliyete yakın 22 TL ile 2-3 TL kazanma peşindeyken, oturduğu yerden kiloda 6 TL kazanmak için alavere dalavere yapanlar ifşa olmuşlardır. Bu oda ve borsa yöneticilerini 22 TL'nin altında fiyat oluşursa o zaman da takip edeceğiz ne diyeceklerini. Biz havaya göre dönen rüzgârgülü değiliz, ne diyorsak oradayız ve milletin de emeğin de yanında olmaya devam edeceğiz.”

Adıgüzel, 25 TL’nin altında fiyata sebep olan herkesin bu vatana ihanet ettiğini de ileri sürerek, TMO’ya alım hazırlıklarını derhal tamamlaması ve her ilçede alım ofisleri oluşturma çağrısını tekrarladı. Ordu Hayat

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı