AKKUŞ’TA ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ!

Haber Tarih : 29/07/2020
Toplam Okunma : 193


AKKUŞ’TA ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ!

Ordu’nun Akkuş ilçesinde, uzun yıllardır yol hasreti çeken Düğencili, Yeşilgüneycik, Damyeri ve Tuzak mahalleleri grup yolunda başlayan sıcak asfalt çalışması, mahalle sakinlerine çifte bayram sevinci yaşattı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Akkuş ilçesine bağlı Düğencili, Yeşilgüneycik, Damyeri ve Tuzak mahalleleri grup yolunu sıcak asfalta kavuşturuyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar tamamlandığında 10 km uzunluğundaki yol, standardı yüksek, güvenli ve konforlu bir yapıya sahip olacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, Akkuş ilçesinde, Belediye Başkanı İsa Demirci, Fen İşleri Daire Başkanı Abdülkadir Hatipoğlu, AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Nurettin Korkmaz, AK Parti Akkuş İlçe Başkanı Ramazan Acar, STK Başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlarla birlikte incelemelerde bulundu.

10 KİLOMETRE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI YAPILACAK

Sıcak asfalt çalışmalarının başladığı güzergahta açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla sıcak asfalt çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlk etapta 5 km, bir sonraki aşamada 5 km daha olmak üzere, toplam 10 km sıcak asfalt çalışmasını hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Düğencili, Yeşilgüneycik, Damyeri ve Tuzak mahalleleri özellikle yazın 15-20 bin nüfusun yaşadığı önemli bir bölge. Büyükşehir Belediyesi olarak hangi bölgemizde eksiklik varsa değerlendirip çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şimdiden bu yolun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN DEMİRCİ: “ÇİFTE BAYRAM YAŞIYORUZ”

Bölge için önem arz eden bir yolun bayram öncesi sıcak asfaltla buluşmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ve çifte bayram yaşadıklarını belirten Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Bulunduğumuz mevkideki yol birçok mahallemizin kullandığı toplam uzunluğu 10 km olan grup yolu. Vatandaşlarımız bu yolun bozuk olmasından, yazın tozdan kışın da çamur olmasından şikâyetçiydi. Nihayetinde bu önemli yolun bugün sıcak asfaltla buluşmasından dolayı çok mutluyuz ve adeta çifte bayram yaşıyoruz. Ben çalışmalarından dolayı ilçemiz adına başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, ekibine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Düğencili, Yeşilgüneycik, Damyeri ve Tuzak mahallelerinde uzun yıllar sıcak asfalt hasreti çeken vatandaşların ise çalışmaları davul zurna eşliğinde kutlaması dikkat çekti.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇELİK ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:82 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 66 66

Yayın Akışı