Argan, “Belediyeye bakışı değiştireceğiz”

Haber Tarih : 12/11/2018
Toplam Okunma : 141


Ünye Yunus Emre Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kenan Selim Argan, AK Parti’den Ünye Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşen aday adaylık açıklamasında partililere karanfil dağıtan Argan, belediyeciliği değiştirmek için aday olduğunu söyledi.

“Teveccühün yüksek olması bizleri de memnun ediyor”

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Hüseyin Tavlı, “AK Parti’ye teveccühün böyle yüksek olması bizleri de memnun ediyor. Bakıldığında bugün ülkeyi yönetebilecek kadroların AK Parti’de olduğu imajı toplum tarafından kabul edildiği görülmektedir. İnşallah bundan sonra da AK kadrolarla bu memlekete güzel hizmetlere kavuşacağı umudu ve görüntüsü vardır.” dedi.

“Sorumluluktan kaçamazdık, kaçmamalıydık”

Kenan Selim Argan, yaşadığı şart ve ortamların kendisine aday adaylığı noktasında ağır bir sorumluluk yüklediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bizim işimiz sevgi, gönüllere sevgiyi nakşetmek olacak. Ben içinizden biriyim, kardeşinizim. Biz biriz, beraberiz, kardeşiz. Ben Ünye’de doğdum, Ünye’de büyüdüm, Ünye’de yaşamaya da devam edeceğim. Ben Kenan Selim Argan olarak Ünye Belediye Başkanlığı’na ille de talip olmak istemedim. İnanın buna ihtiyacımızda yok. Ama görmüş olduğumuz şartlar, yaşamış olduğumuz ortamlar bize Belediye Başkanlığı noktasında ağır bir sorumluluk yükledi. O açıdan böyle bir sorumluluktan kaçamazdık, kaçmamalıydık. Tabi biz bunları yaparken sizlerle birlikte yapacağız. İçinizde görev alacak, görev üstlenecek arkadaşlarımız var. Hep birlikte Ünye’yi çağdaş kentleşme noktasında olması gereken noktaya hep beraber getireceğiz. Tabi ki değişim ve dönüşümün öncülüğünü yapacağız ama ilk önce beyinlerde ve gönüllerde değişikliği yapacağız. Bunu yaparken de hiç kimseyi kırmadan, kimseyi üzmeden yapacağız. Sözümüze, hareketlerimize dikkat edeceğiz.” 

“Belediyeciliğin vizyonunu değiştireceğiz”

 Herkesimden kabul görmüş projeleri ortaya koyacaklarını belirten Argan, “Yunus’un hayat felsefesinden, dünya görüşünden, hayat anlayışından bir şeyler almanın gayreti içerisinde olacağız. Kesinlikle park yapacağım, meydan yapacağım, cadde yapacağım demiyorum. Belediyeciliğin vizyonunu değiştireceğiz. Belediyeye bakışı değiştireceğiz. Ama bunu yaparken vatandaşlarımızla yapacağız. Vatandaşlarımızın beğenmeyeceği hiçbir projeye imza atmayacağız. Öyle eserler ortaya koyacağız ki tartışmasız, şaibesiz, herkes tarafından kabul görmüş, beğenilmiş, ön görülmüş projeler olacak. Eğer takdir ederseniz belediyecilik vizyonunu hep beraber şekillendireceğiz. Farklı bir perspektifte bakacağız.” dedi. 


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı