ARGAN: İşimiz; Ünye’ye ve Ünyeliye hizmet

Haber Tarih : 28/09/2020
Toplam Okunma : 491

Geçen hafta Ankara’ya yaptıkları ziyareti değerlendiren AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “İşimiz Ünye’ye ve Ünyeliye hizmet” dedi.


Ankara ziyaretinde görüştükleri AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’la her konuyu görüşüp değerlendirdiklerini belirten Kenan Selim Argan; Numan Kurtulmuş’un Ünye’nin her meselesiyle yakından ilgilendiğini ifade etti.

Argan, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ile ilgili olarak üç ilçe başkanı ve belediye başkanlarıyla birlikte Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile önümüzdeki günlerde bir görüşme yapacaklarını söyledi.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Teşkilat Başkanı Erkan Koç ve Sosyal Politikalar Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu ile birlikte parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte gerçekleştirdikleri Ankara ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

-“Hiçbir yerde devletin yatırım yapmadığı ortamda Ünye’de başlamış olması ciddi kazanımdır”-

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, ziyaretlere ilişkin şunları söyledi; “Tabi ki uzun zamandan beri Ankara ziyareti gerçekleştiremedik. Bu manada belki sorunlarımız ve problemlerimiz çoğaldı. Bu kapsamda geçen hafta Ankara’ya bir ziyaret gerçekleştirdik. İlk olarak Ünyeli hemşehrimiz Ak Parti Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a ziyarette bulunduk. Tabi malum asıl konu Ünye Kültür Merkezi oldu. Yaklaşık bir saati aşkın bir süre kendisi ile konuştuk. Burada Kültür Merkezi ile ilgili şunu söyleyeyim; 2020 yılı yatırım programında iki tane olan Kültür Merkezi’nden bir tanesi de bizim Ünye Kültür Merkezi idi. Yani hiçbir yerde devletin yatırım yapmadığı ortamda Ünye’de başlamış olması gerçekten çok ciddi kazanımdır. Bunu başlatmada temel esas alınan Ünye ve Ünyelinin gücü idi. Pandeminin pik yapmış olduğu dönemde bunun başlamış olması gerçekten önemli. Çünkü bir yerde eğer devlet yatırımı yapılacaksa bunun yer seçimi önemli. Yer seçimini yaptıktan sonra bunun planı, programı, bunun ihale edilmesi ardından ihalenin sonuçlanması, askıya çıkması en az bir, bir buçuk yıllık bir süreçtir. Bu süreçlerin hepsinin geride bırakıldığını biliyoruz.

-“2021 yılı bütçesinden belli bir miktarını buraya ayırabiliriz”-

Bugün geldiğimiz noktada da Genel Başkanvekilimize konuyu anlattık. Genel Başkanvekilimizde Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy Bakanımızı arayarak uzun uzun konuştular.Sayın Bakanımız, Başkanvekilimize; 3.5 milyon lira parayı sizin adınızın gelmesi ile birlikte ben hemen çıkardım, dediğini duyduk.Strateji ve Bütçe Başkanımız ile görüşerek 2021 yılı bütçesindenKültür Merkezi için bir miktar para ayıra bilineceği ifade edildi.Ardından da buranın tekrar başlaması söz konusu olacak. Kültür ve Turizm Bakanımız ile Genel Başkanvekilimizin uzun bir konuşması oldu. Ünye’deki Kültür Merkezi’nin başlaması ile ilgili bir formül üzerinde çalıştıklarını ve hızlıca yapımına başlanacağının mesajınıbizlere net bir şekilde ifade ettiler.

-“Genel Başkanvekilimizin Ünyelilere olan selamını da iletmek istiyorum”-

AK Parti Genel Başkanvekili Ünyeli hemşehrimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un 10 Ekim 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Ak Parti Ünye İlçe Kongresi’ne katılmak istediğini ifade eden Argan; “Genel Başkanvekilimizin Ünyelilere olan selamını da iletmek istiyorum. Önümüzdeki hafta Ünyemizde inşallah kongremizi gerçekleştireceğiz. Ünyeli hemşehrilerimizi sizlerin aracılığıyla kongremize davet ediyorum. Genel Başkanvekilimizinde herhangi bir aksaklık ve ani bir işi olmaz isekongremize katılma isteğinin olduğunu ve gelmek istediğini bizlere de ifade ettiğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

-“OSB’deki aşama, yatırım yapmak isteyen müteşebbislerin sözleşme aşamasına geldi”-

Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili OSB Genel Müdürümüz Ramazan Bey ile görüştük. Bu hususla ilgili de şuanda yapmış olduğumuz altyapı proje ihalesi ile ilgili süreç devam ediyor. Bakanlıklardaki esnek çalışma yönteminden dolayı proje ihalemiz bizim düşündüğümüz ve beklediğimizden biraz daha ileri takvime ertelendi. Orada Kasım ayının on beşine kadar altyapı yapım ihalesinin çıkmasıyla ilgili süreci konuştuk. Allah’tan bir şey olmazsa muradımız Kasımın on beşine kadar altyapı uygulama ihalesine başlamaktır. Altyapı uygulama ihalesi başlayıncaartık fiili olarak Ünye’de beş bin civarında işsizin iş bulması ve kırk yıldırda hayal etmiş olduğumuz bir projenin hayata geçirilmesi sağlanmış olacak. Bugün itibariyle orada parselizasyonların yapıldığını, tapularında çıktığını söyleyebilirim. Artık OSB ile ilgili orada iş yapmak isteyen müteşebbislerin sözleşme aşamasına gelindi. Bu arkadaşlarımızla sözleşme yapmak suretiyle inşallah burada herhangi bir aksaklığın ve eksikliğin olmadığını da sizlerle paylaşmak istiyorum.

-“Mevcut havaalanı üzerinde üniversite kampüsünün kurulması ile ilgili çalışmalar devam ediyor”-

Üniversitekampusu ile ilgili de daha önce ifade ettiğimiz üzere her şeyin güzel ve istenildiği şekilde gittiğini söyleyebiliriz. Sayın Rektörümüz inşallah bu hafta konuyla ilgili görüşme yapacağız. Burada bir protokol hazırlayacağız. Protokolümüzde son aşamaya geldi. Bundan sonraki safhada önümüzde bir bürokratik bir engel yok.Sadece zamanlama ile ilgili içinde bulunduğumuz şartlardan dolayı çok hızlı ilerleyemiyoruz. Ama güzel gelişmelerin ve sonuçların alınacağı bir Ünye inşallah hep beraber önümüzde olacak.

-“Bu yolun yapımı ile ilgili sadece hedefe odaklanmak kaydıyla bir

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ile ilgilide şunu söyleyeyim. Daha önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nunTokat’ta yapmış olduğu bir açıklama var. Bu açıklama bizler açısından önemli ve hakikaten kayda değer bir açıklama. Bu hususta da sadece Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ile ilgili mevcut üç ilçe başkanımız ve belediye başkanımızla beraber Genel Başkanvekilimizden tekrar bir randevu talep ettik. Burada bu yolun yapımı ile ilgili sadecehedefe odaklanmak kaydıyla bir talebimiz var. Genel Başkanvekilimiz de inşallah zaman nispetinde bu görüşmeyi ayarlayacak. Onunla görüşerek bakanımızla bizzat bu konuyu birinci elden aynen Kültür ve Turizm Bakanımızla konuştuğumuz gibi konuşma arzusundayız.”

-“Ünye’ye ve Ünyeliye hizmet etmek çok önemlidir”-

Argan, sözlerini şöyle noktaladı; “Daha sonra Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ile beraber yaptığımız görüşmelerde Ünye Belediyemizinyine sorumluluğunda olmuş olduğu bir takım genel müdürlükleri de ziyaret ettik. Gerçekten Ünye’de bu hizmetlerin yapılması için Ünye’nin milletvekilleri, Ünye’nin evladı Genel Başkanvekilimizde ciddi bir gayret içerisinde. Ben her kim eğer Ünye’de yapılacak olan ve yapılan hizmetlere destek olmuşsa ve bir taş üstüne taş koyduysa Allah razı olsun, diyorum. Sonuçta bu makam ve mevkiler gelip geçicidir. Bizim mesleğimiz asıl bu değildir. Ama nihayetinde Ünye’ye ve Ünyeliye hizmet etmek çok önemlidir. Bu hususta da inşallah bizler elimizden gelen gayreti bir uyum süreci ile beraber sizlerle sağlamış olacağız.”

 ÜNYE KENT HABER

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

GÜNDÜZ-GECEYARISI : DOKUZEYLÜL ECZANESİ

Devlet Sahil Yolu No:461/A Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 333 00 18

Yayın Akışı