ARPACIOĞLU :"Ünyelilere hizmet etmek istiyorum"

Haber Tarih : 12/11/2018
Toplam Okunma : 152


AK Parti’den Ünye Belediye Başkanlığı için aday adaylık müracaatı yapan Ahmet Arpacıoğlu, “Ünye’de 10 yıl hizmet etmeye çalışmış, Ünyelilerle beraber bu mücadeleyi vermiş bir arkadaşınızım. İlk günkü aşkla hizmete devam etmek istiyorum.” dedi.

Arpacıoğlu, kaldığı yerden hizmetlerine devam etmek istediğini ifade ederek, “Birçok sahada Ünye’nin çok acil ihtiyaçlarını sizlerle beraber çözme fırsatı bulmuştuk. Allah’a hamd ve vatandaşlarımızdan Allah razı olsun ki bizlere fırsat verdiler ve bizde kendimizi hep onların yanında hissettik. İnşallah halk uygun görürse bu güzel Ünye’ye yaptıklarımıza ilave olarak hizmet etmek arzusuyla bir kez daha aranızdayım.”diye konuştu.

Aday adaylığını açıklamasının yanı sıra görev verildiği takdirde planladığı projelerden bazılarını kamuoyuyla paylaşan Ahmet Arpacığlu, “Ünye’de çok acil yapılması gereken meselelerden birisi trafiktir. Akkuş-Niksar Caddesi’nin alternatif yolunu nasip olursa bir tarafını yaptığımız gibi diğer tarafını da kamulaştırıp hizmete açıp orayı rahatlatacağız. Allah izin Akkuş-Niksar Caddesi’ni trafiğe kapatıp tramvay yolu yapmak istiyoruz.”diyerek iddialı bir projeyi açıkladı.

Ünye’de 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ünye Belediyesi eski Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, AK Parti’den Ünye Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Kalabalık bir toplulukla ilçe teşkilatına gelen Arpacıoğlu, hizmetlerine kaldığı yerden devam etmek istediğini söyledi.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, partisinin tüm aday adaylarına başarılar dileyerek, “Bugün AK Parti’mizin 2023-2071 hedefine giden yolda bütün Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de aday adaylık müracaatları süreci işlemeye başladı. Bizde bu uğurda yola çıkmış, içinde Ünye’ye hizmet sevdası olan adaylık müracaatı yapan aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

-“10 yıl hizmet etmeye çalıştım”-

Ünye Belediyesi eski Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye’ye 10 yıl hizmet ettiğini ve kaldığı yerden hizmetlerine devam etmek istediğini söyleyerek, “Ünye’ye hizmet etme fırsatı bulmuş ve 10 yıl hizmet etmeye çalışmış, Ünyelilerle beraber bu mücadeleyi vermiş bir arkadaşınızım.”dedi.

Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlere değinen Ahmet Arpacıoğlu, şehrin çok acil ihtiyaçlarına cevap verdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Ünye’nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılamış, doğu-batı arıtma tesisleriyle Ünye’nin turizmine ciddi katkı sağlamış, toptancı halini geçilemeyen bir alandan ferah bir alana çevirmiş, otogarıyla, itfaiye binasıyla, içme suyu arıtma tesisleriyle, meydanıyla, Atatürk Parkı’yla birçok sahada Ünye’nin çok acil ihtiyaçlarını sizlerle beraber çözme fırsatı bulmuştuk. Allah’a hamd ve vatandaşlarımızdan Allah razı olsun ki bizlere fırsat verdiler ve bizde kendimizi hep onların yanında hissettik. İnşallah halk uygun görürse bu güzel Ünye’ye yaptıklarımıza ilave olarak hizmet etmek arzusuyla bir kez daha aranızdayım.”

Ahmet Arpacıoğlu, Ünye’nin önümüzdeki dönem çok acil yapılması gereken konulardan birisinin Akkuş-Niksar Caddesi’ni rahatlatmak olduğunu vurgulayarak,

“Belediye başkanlığım döneminde Tabakhane Deresi’nin bir tarafında 37 binayı kamulaştırdım ve o dönemde yaklaşık 10 milyon dolarlık kamulaştırma bedeli ödedim. Ünye’ye 120 dönüm yer kazandırdım.”diyerek trafiği rahatlatmak adına başkanlık döneminde yaptığı çalışmalara değindi.

-“Tramvay yolu yapmak istiyoruz”-

Ünye’de trafik sorununun acilen çözülmesi gerektiğini vurgulayan Arpacıoğlu, “Ünye’de çok acil yapılması gereken meselelerden birisi trafiktir. Akkuş-Niksar Caddesi’nin alternatif yolu olan Tabakhane Deresi çevresinde nasip olursa bir tarafını yaptığımız gibi diğer tarafını da kamulaştırıp, hizmete açıp orayı rahatlatacağız. Akkuş-Niksar Caddesi’ni trafiğe kapatıp, tramvay yolu yapmak istiyoruz. Ünye’nin meselelerinin neler olduğunu biliyorum. Ünye’de gitmediğim mahalle kalmamıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde de ilk günkü aşkla hizmet vermeye devam etmek istiyoruz. Bugüne kadar halka hizmeti Hakk’a hizmet gibi yapmaya çalıştık.” diye konuştu.

-“Büyük Ünye’ye ve Ünyelilere hizmet etmek istiyorum”-

Arpacıoğlu, kendisine destek vermek için partide ve parti önünde olan vatandaşlara teşekkür etmek için, müracaatının ardından parti binasından ayrılarak Cumhuriyet Meydanı’nda Ziraat Bankası önünde konuşma yaptı.

Arpacıoğlu, şunları söyledi:

“Bugün burada böyle bir konuşma yapılacak denilmiş olsaydı 15 yıl önce bugünü hayal etmek mümkün değildi. Bu meydanda gelip giden taşıtlardan böyle bir konuşma yapmamız mümkün olmazdı. O gün hayal olanı sizlerin sayesinde gerçekleştirme fırsatı bulduk. Bu büyük Ünye’ye ve Ünyelilere hizmet etmek istiyorum.”

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı