ARPACIOĞLUNDAN NİKSAR YOLUNA TRAMVAY HATTI PROJESİ

Haber Tarih : 21/11/2018
Toplam Okunma : 161


Ünye yerel seçimlere hazırlanırken aday adayları çalışmalarını hızlandırdı. Gerek ziyaretlerle gerekse toplantılarla proje ve çalışmalarını anlatmaya başladı.

Flash radyonun “Bir Konu Bir Konuk” programının yayınlanan bölümünde hareketlenen siyaset konu alındı. Programın konuğu ise Ak Parti Ünye Belediye Eski Başkanı ve Başkan Aday Adayı Ahmet Arpacıoğlu oldu. Arpacıoğlu programda çalışmalarını ve projelerinden bir kaçını anlattı, Ünye’yi konuştu.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR GÖZLER UZUN ADAMDA

Arpacıoğlu geçtiğimiz hafta gerçekleşen temayül yoklamasının genel değerlendirmesinde bulundu. “Hizmet noktasında en iyi olacak adayı belirlemek amacı ile bir sistem kullandık bunun sonuçları cumhurbaşkanımız tarafından değerlendirilecek. Bu seferki uygulamayı gelişen teknoloji ile birlikte gerçekleştirdik. E-temayül uygulaması birçok kağıt israfını da engellendik” dedi.

“Bu dönemde 10 adayın olması partimize olan teveccühün devam ettiğini gösteriyor ve yaşadığımız ülkede hala geçerli olan ak parti olduğunun göstergesidir” diyerek aday adaylıkları değerlendiren Arpacıoğlu “başvuru yapan arkadaşlarımızın medeni cesaretlerini de kutluyorum. Ben aday adayıyım demek aynı zamanda bir cesaret işidir bu cesareti gösteren genç kardeşlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

ADAY OLDUM YAPILAN VAR YAPILAN VAR

Ben aday oldum ama şimdiki projelerimden önce önceki çalışmalarımı bir hatırlatmak isterim diyerek kendi döneminde yapılanları ve sonraki dönemde eksiklikleri aktardı.

“Ünye’de bir toptancı hali vardı, şuanda 15 Temmuz ticaret alanı olarak ifade edilen yerdeydi. O zaman burası çok sıkışıktı insanlar geçemezdi. İtfaiye merkezimiz yine bu ticaret alanındaydı. Bu ifadeyi bilerek kullanıyorum burası bir meydan değildir çünkü bizde itfaiye binasını bu bölgeden çıkartarak otogarın yan tarafına götürdük.

Ünye’nin su problemi vardı günü kurtarma adına kuyularla Ünye’ye su temin ediliyordu. Ancak bu suni çözümdü bizde o dönem geldiğimizde tedbirleri almıştık ama bizde suni çözüm bulmuştuk. Nihayetinde temelli çözüm sağlayarak su meselesini çözdük.

Ünye’miz turizm kenti olmasına rağmen denizi kokan bir halde idi. Doğu ve batı arıtma tesisleri ile bunları çözdük. Bunların yanında Atatürk parkı herkesin gidebileceği bir yer değildi. Orayı mezbelelik alandan kurtarıp orayı da mesire alanı haline getir ve daha fazlasını gerçekleştirdik.

ÜNYE’DE EKSİKLİKLER

Benimde doğru bulmadığım ve kamuoyunun doğru bulmadığı iki yatırım oldu. Bir 15 Temmuz Meydanı denilen ticaret alanı diğeri Avm. Avm’nin yeri bir şehircilik cinayetidir. Yeri çok yanlıştır Avm’ye karşı değilim. Avm mutlaka yapılmalıdır ama yeri yanlıştır. 15 Temmuz hepten yanlıştır çünkü ben orada trafiği yaya trafiğini rahatlatmak için itfaiyeyi oradan çıkarttım. Toptancı halini kaldırdım 70 tane esnafın dükkânını yıktım. Yani ben bu alanı rahatlatalım Ünye şehri rahatlasın, trafik rahatlasın diye oraları açmaya çalışırken buraya bir ticaret alanı getirilmesi Ünye adına felaket bir yatırımdır. Olmuştur bitmiştir tek söylenecek şey yanlış olduğudur. Belki arkadaşlarımız yanlış yönlendirilmiş olabilirler ama yine de benim gördüğüm Ünye’de ki eksiklikler bunlar.

PARA DERT DEĞİL ÖNEMLİ OLAN İSTEMEK, ALMAK

2004 yılında hatırlarsanız adaylığım açıklandığı zaman biz belediye işleri ile bir toplantı yaptık ben orada dedim ki belediye işçileri ikramiyesini ve maaşını alamamış birçok problemleri olan yapıdaydı. Ünye Belediyesi arkadaşlar hiç endişe etmeyin para yönetme işi benim işimdir. Ben işin tamamını çözerim dedim. Bir kısmının inandırıcı bulmadığını gözlerinden okumuştum. Çünkü umutları kalmamıştı. Biz geldik para problemi Ünye Belediyesi benim zamanımda yaşamadı. Yine benim dönemimde yaşanmayacak.

Büyükşehirden Ünye’ye hizmetler noktasında diyeceğim ağlamayan çocuğa meme verilmez almasını istemesini bilmek gerekir. Ordu Büyükşehir Belediyesi ben Ünye’ye bakmam bakamam diyemez talep ve istek meselesidir. Konu Ünye ile iyi buluşup arkada güç alıp bunu Orduya iyi anlatma meselesidir. Ben bu ifadelerde problem çıkmadığı zaman büyükşehir ile Ünye’nin hiçbir sorun yaşamadan süreci götüreceğini inanıyorum.

ÜNYE’YE TRAMVAY YAKIŞIR

Adaylığım kesinleştiğinde birçok çalışmalarım olacak ama burada iki tanesini açıklamak isterim bunlardan birincisi Akkuş Niksar Caddesi olarak ifade ettiğimiz cadde fevkalade can yakıcı bir hale gelmiştir.

Ünye’ye tramvay yakışır, Niksar Caddesini tıpkı İstanbul’daki İstiklal Caddesi gibi trafiğe kapatıp oraya tramvay hattı kurmak düşüncemiz var. Bu yolun alternatifi nedir derseniz Tabakhane deresinin bir tarafını geliş bir tarafın gidiş olarak planlıyorum.

GÖKTEN PARA BEKLERSENİZ ZATEN GELMEYECEK 

Bir tarafını yapma fırsatım oldu şimdi diğer kısım kaldı. Efendim para gelmiyor diyenler olacak. Zaten gelmeyecek ben Yeşilkent’ten su getirirken 100 trilyonu Ünye Belediyesi bulabilecek bir yapıda mıydı? Ya da arıtma tesislerini yaparken bu mümkün müydü? Biz hala Mithat Kısacıkoğlu’nun eserinin üzerine oturuyoruz. Benim geldiğimde belediye meclis üyeleri Kültür Sarayının sandalyelerinin üzerinde oturuyordu. Ünye’yi yönetecek insanlar kırık sandalyelerin üzerinde toplanıyordu. Ünye’yi modern hale getirecek kararları orada alıyordu.

İkinci projem ise sanayi sitesi artık Ünye için uygun bir halde değildir. Şuan ki yerinden derhal kaldırılıp Ünye’ye yakışır bir alana yerleştirilmesi lazımdır. Organize sanayi bölgesi de buna dâhildir. Beni ifade etmedi diye düşünülmesin hepsinin takibi yapılacaktır.

HAKAN KARTAL

ONEY FLASH FMEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı