Balıkçıların sorunu TBMM´ye taşındı

Haber Tarih : 24/09/2018
Toplam Okunma : 150


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Giresun’un Piraziz ilçesinde Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Hamdi Arslan, Milletvekili Cemal Enginyurt'a balıkçıların sorunları hakkında sunum yaparak çözüm bulunmasını istedi.


Balıkçıların sorunlarıyla ilgili TBMM'ye kanun teklifi sunduğunu ifade eden Enginyurt, “Biz balıkçının bu talebini dikkate alarak aynı zamanda vatandaşın da ucuz balık temin edebilmesi için akaryakıttaki bu yüksek girdiyi aşağı çekmek adına KDV’nin sıfıra indirilmesiyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir kanun teklifi sunduk. Geçtiğimiz Perşembe günü kanun teklifimiz meclis başkanlığına iletildi. 1 Ekim’de Meclis açılacak ve bu kanun teklifinin Mecliste görüşülebilmesi için mücadele edeceğiz” dedi. 

 

Enginyurt konuşmasını şu şekilde sonlandırdı;

“Sinop’tan Artvin’e kadar Karadeniz’in en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi balıkçılık. Artık balıkçılık yapanlar sadece sahil kenarında değil neredeyse şehrin tamamının nüfusu balıkçılıkla entegre oldu, öyleyse en önemli geçim kaynağı olan bu balıkçılığı desteklemek, sorunlarına sahip çıkmak ve o sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getirmekle mükellefiz.”SamsunHaber.com 


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı