Başkan ÇUHACI Tarım Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ’ye tepki gösterdi.

Haber Tarih : 27/08/2020
Toplam Okunma : 967


DERE YATAKLARINDAKİ İMAR UYGULAMALARI ,AŞIRI DOĞA OLAYLARINI TETİKLEMEKTEDİR.

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal ÇUHACI, Karadeniz'deki yapılaşma ve dere yataklarındaki imar uygulamaları ,aşırı doğa olaylarını tetiklediğini belirterek, İmar İzni veren Kurumlara ve ve suçlu olarak vatandaşları suçlayan Tarım Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ’ye tepki gösterdi.

Başkan Çuhacı Konuşmasında. ‘’Karadeniz'deki yapılaşma ve dere yataklarındaki imar uygulamaları aşırı doğa olaylarını tetiklemektedir .Türkçesi ülkenin her yerinde ,özellikle ve ayrıca Karadeniz 'de dere yataklarında imar izni verilmesi doğal felaketlere yol açabilir .

Bu tespit resmi bir belgede yer alıyor .Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Karadeniz iklim eylem planında yer alan bir tespit. Eylem planı var da ne oluyor ?.

Türkiye 'nin her yerinde dere yataklarına ölçüsüz ,kuralsız imar izni ve ruhsat veriliyor .Giresun'daki son sel felaketi dere yataklarında işlenen cinayetin ta kendisi...

Dere yataklarına verilen imar izninin açtığı bir felaket. Gelmiş geçmiş en beceriksiz tarım bakanı olan Bekir Pakdemirli Giresun' da sel felaketini incelerken açıklama yapıyor .''Muhtarlıklar, belediyeler ,kaymakamlıklar ve valilikler tarafından defalarca tekrarlanıyor olmasına rağmen, vatandaşlarımız nasıl olsa bana bir şey olmaz diye bir düşünce içerisine giriyor ve dere yataklarına evler yapıyor '' diyor. Madem her yönetim birimi tekrarlıyor, peki insanlar o binaları yaparken o yönetim birimleri nerede? Neden engel olunmuyor? Neden imar izni veriliyor? İmar iznini, uyaran birimler veriyor .

Bu nasıl aymazlık ...Devletin görevi ne ? Yazıklar olsun.’’ İfadelerini kullandı.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı