Belediye Başkanvekilliği görevine Mehmet Yaşar Sezgül seçildi.

Haber Tarih : 24/11/2018
Toplam Okunma : 199


Ünye Belediyesi Meclisi, Ahmet Çamyar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından 23 Kasım Cuma günü Meclis Başkan Vekili Zekai Baş başkanlığında, belediye başkan vekilini belirlemek üzere olağanüstü toplantı.

Mecliste AK Parti Gurubu’nun adayı Mehmet Yaşar Sezgül olarak açıklanırken, CHP Gurubu’nun adayı Sezai Kantar, İYİ Parti’nin adayı Murat Çıraklı oldu, MHP’den ise aday olan çıkmadı.

Seçim sonunda Ünye Belediye Başkan Vekilliği’ne AK Parti Gurubu’nun adayı Mehmet Yaşar Sezgül seçildi. Sezgül, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak belediye başkanlığı seçimine kadar bu görevi yürütecek.

Gizli oylama ile yapılan seçimde Mehmet Yaşar Sezgül 23 oy, Sezai Kantar 3 oy, Murat Çıraklı 1 oy alırken, aday olmayan Arif Ergün 1 oy aldı.

Belediye Meclis Üyesi Mustafa Telcioğlu, uzun bir aradan sonra ilk defa meclis toplantısına katılırken, 22 Kasım Perşembe günü belediye başkan yardımcılığından istifa eden Meclis Üyesi Erhan Eren toplantıya katılmadı.

-“Hayal bile etmediğimiz bir tablo önümüze geldi”-

Başkanvekili Mehmet Yaşar Sezgül, seçim sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, hayal bile temedikleri bir tablonun önlerine geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Zorlu bir görev aldık. Beni seçtiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Siyasete 1973 yılında başladım. Şuana kadar sadece 1980 ihtilal dönemi içerisinde siyasi hareketliliğin yasak olduğu dönemde bir siyasi hareket içerisinde olmadık. Onun arkasından siyasi partilere müsaade edildi. Bizde böylece tekrar siyasi hayata devam etmiş oluyoruz. Uzun yıllar siyasetin içerisinde oldum. Memleketi daha güzele, daha iyiye, bir adım daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde oldum. Burada böyle zorlu bir görev, böyle bir zamanda hiç düşünmediğimiz, hayal bile etmediğimiz bir tablo önümüze geldi.

-“Güzel şehrimize hizmet edelim istiyoruz”-

Ünye2ye hizmet etmek için yola çıktıklarını belirten Sezgül, “Bu zaman dilimi içerisinde hep birlikte bu güzel şehrimize hizmet edelim istiyoruz. Bize desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum. Böylece bir adım daha Ünye’yi ileriye nasıl taşırız hepimizin görüş ve düşüncelerinin bu istikamette olduğunu biliyorum.” dedi.

Belediye meclis toplantısının ardından AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ve Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, meclis kararını Başkan Vekili Sezgül’e takdim ettiler.

-“Ağabeylik vasfı ile herkesi kucaklayarak, Ünye’mizi 2019 seçimlerine hazırlayacak”-

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, meclis kararının Sezgül’e takdimi sırasında yaptığı konuşmada, Sezgül’ün ağabeylik vasfıyla Ünye’yi seçime hazırlayacağını ifade ederek şöyle konuştu:

“Bugün meclisimiz 2019 yılı yerel seçimlerine kadar belediye başkanvekilini seçti. Allah, Ünye’mize hayırlı, uğurlu etsin. Bundan sonra birlik beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhu içerisinde Ünye’mizde her kesimi ve herkesi kucaklayarak 31 Mart 2019 seçimlerine kadar Mehmet Yaşar Sezgül Bey Başkanvekilliği yapacak. Aynı bir ağabeylik vasfı ile herkesi kucaklayarak, herkese ağabeylik yaparak Ünye’mizi 2019 seçimlerine hazırlayacak. Bu süreç içerisinde uygun bir aday partimiz tarafından belirlenecek ve seçim süreci başlayacak. Bu süreç içerisinde kırmadan dökmeden insanlarımızın bir birini kucaklayarak, Ünye’mizin geleceği için hayırlı hizmetleri konuşarak ki hizmetin konuşulduğu yerde haset olmaz. Hizmetin konuşulmadığı yerde haset konuşulur. Hizmetin konuşulduğu yerde hasede yer olmayacak. Diğer siyasi partilerde Ünye’de yapmayı planladıkları hizmetleri konuşacaklar. Güzel bir demokratik anlayış içerisinde bu süreç güzelce işletilecek. Ünye’mize, Allah güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.”

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı