BİSİKLET YOLU BAHANESİYLE İSRAF..

Haber Tarih : 11/12/2020
Toplam Okunma : 970

Ünye sahilinde bisiklet yolu projesiyle 7 yıl önce yapılan baskı beton kaldırımların söküldüğünü ifade eden CHP Ünye ilçe Başkanı İsa Maral, “Bisiklet yolu bahane edilerek yeni bir israfın altına imza atılıyor.”dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Bisiklet yolu projesiyle Ünye sahilinde 7 yıl önce yapılan baskı beton kaldırın sökülerek yeni bir israf projesine imza atıldığını söyledi.

CHP Ünye ilçe teşkilatında gerçekleşen basın açıklamasında, “Daha yedi yıl önce parke taşlar sökülerek yapılan baskı beton kaldırım tekrar sökülüyor.Pandeminin de ağırlaştırdığı şartlar sonucu iyice yoksullaşan Ünyelinin önceliği kaldırım yenileme değil. Belediye hizmetleri de vatandaştan alınan vergilerle ve vatandaşın belediyeden aldığı hizmetle birlikte ödediği vergiden oluşmaktadır.”dedi.

Alınan vergiler har vurup harman savrulmamalı

Pandemi döneminde kıt kaynaklarla bu tür projeler yerine daha elzem çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyen Maral, “ Faturalardan şişirilerek alınan vergiler har vurup harman savrulmamalı. Ünyeli her beş yılda bir değiştirilen kaldırımların, Haer ay yeniden dikilen çiçeklerin ve her daim farklı şekillerde yapılan ve değiştirilen aydınlatma direklerinin maliyetini karşılayacak kadar zengin değil. Bir an önce bu israf uygulamalarından vazgeçilmeli.Kıt kaynaklar pandemi şartlarında ihtiyaçlarını karşılayamayan Ünyelinin başta eğitim olmak üzere daha elzem olan altyapı yatırımlarına harcanmalı.”diye konuştu.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı