Çamlık'ta öncelik, imar düzenlemesi...

Haber Tarih : 23/09/2019
Toplam Okunma : 142

Mevcut imar planında Çamlık beşe bölünmüş ticari alan olarak görüldüğüne dikkat çeken CHP İlçe Başkanı İsa Maral, öncelikle bu durumun düzeltilmesi gerektiğini belirtti.


Çamlık'taki tasarrufun Ünye'de olması gerektiğine işaret eden İsa Maral, buranın doğru bir statüsünün olması gerektiğini söyledi.

Maral, ayrıca Çamlık' ta yap işlet devret, şeklinde kişilerin tasarrufuna bırakılacak bir uygulamanın da uygun olmayacağı kanaatinde olduklarını, tersinin büyük bir yanlış olacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Oney Flaş Radyo'da katıldığı Bir Konu Bir Konuk programında Hakan Korkmaz'ın sorularını cevaplandırdı.

İsa Maral, Çamlıkla ilgili düzenlenen, kendisinin de katıldığı toplantı ile ilgili sorulan soruya; burada yapılması gereken öncelikli işin imar düzenlemesi olduğunu söyledi.

İmar, eski durumuna döndürülmeli

Maral, "Çamlık'ta daha önce yapılmak istenen projeden tepkiler sonucu vazgeçildi. Şimdi yeni bir çalışma ile ilgili Büyükşehir Belediyesi Ünyelilere görüş soruyor. Yapılan toplantı bu bağlamda bir toplantıydı. Çamlık'ta asıl sorun ve öncelikli olarak çözülmesi gereken sorun imar sorunu. Burası Büyükşehir'e geçmesinin ardından beş parçaya bölünerek ticari alan haline dönüştürülmüş. Bu durum Çamlık için, Çamlık'ın geleceği için son derece bir durum. Burada bir an önce imar düzenlemesi yapılmalı ve eskisi gibi yeşil alan, kent koruluğu olarak düzenlenmeli." dedi.

Tasarruf hakkı Ünye'de olmalı

Maral açıklamasında; buranın doğru bir statüye kavuşturulmasının önemine dikkat çekerek; " Endişemiz yönlendirme ile Çamlık ruhunun bozulmasıdır. Her yanlışı halk tarafından onaylatılarak doğruya çevirebilirsiniz bu halkın iradesinin yanlış olduğu anlamına gelmez. Ama kentleşmenin kendi bilimsel felsefesi vardır. Kentleşmenin ana kuralları korunmalı sonrasında halka sorulmalı. Çamlık ile ilgi tüm tasarruf hakkının Ünye'de olması gerektiğini düşünüyorum. Burayı yasal bir statüye kavuşturmak lazım. Toplantıda, buranın doğal halinin korunması, ağaç bakımının yapılması, beton olacak hiç bir şeyin yapılmaması, doğal dokuya uygun kır kafe yapılması, araç sokulmaması kanaati herkes tarafından kabul gördü. Ayrıca Çamlık' ta yap işlet devret, şeklinde kişilerin tasarrufuna bırakılacak bir uygulamanın da uygun olmayacağı kanaatindeyiz.”

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı