Çamlık'ta yap-işlet-devret restoranın ve motelin bulunduğu bölge ile sınırlı

Haber Tarih : 04/08/2020
Toplam Okunma : 760

Çamlık’ta Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmada yap-işlet-devret kapsamında yapılacak bölümün eski restoranın ve motelin bulunduğu bölge ile sınırlı olduğu belirtildi.


Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Çamlık’ta sadece yıkılan motelin bulunduğu alanda yap işlet devret modeli uygulanacağını ağaçlık alanın imar planında sıfır emsal ve ağaçlık alan olarak işaretlenerek yasal koruma altına alınacağını söyledi.

Hüseyin Tavlı Çamlık’la ilgili tepki gösterenler için; “Birileri işin neticesini anlamadan, gerçek boyutunu dinlemeden, doğru söylenen şeyleri başka yerlere çekme konusunda bayağı maharetliler” dedi.

Çamlıkta ağaçlık alanın emsal sıfır ve ağaçlık alan olarak imar planına işleneceğini ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ünye Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı gündem dışı toplantısında konuyla ilgili olarak şöyle konuştu; “Çamlık’la ilgili konu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın da talimatları ile bu ayki meclis toplantına alınmış. Çamlık’ta ağaçlık alanda şuanda imar ağaçlık alan ve emsal sıfır olarak işaretlenmek üzere gerekli talimatı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız zaten vermişti. Birileri işin neticesini anlamadan, gerçek boyutunu dinlemeden, doğru söylenen şeyleri başka yerlere çekme konusunda bayağı maharetliler.

Yap-işlet-devret modeli bir alanda uygulanacak

Çamlıkta yap işlet devret modeli yıkılan motelin bulunduğu alanın yerine uygulanacak. Burada kafeterya diye bahsedilen bir işletme yapılacak. Burası yap işlet devret modeli ile de olabilir. Öbür taraftan burayı ille Ordu Büyükşehir Belediyesi çalıştırsın, diye düşünülüyorsa o da gidilip ifade edildiğinde çok zor veya geriye dönülmez bir şey değil, o da olabilir. Sayın Başkanımız bir an önce burası faaliyete geçisin, hemşerilerimiz bir an önce buradan hizmet alsınlar, diye böyle bir şey düşündü. Yoksa buranın alanının tamamının yap işlet devret gibi bir durum söz konusu değil.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı