Cemal Enginyurt partisinden ihraç edildi

Haber Tarih : 30/07/2020
Toplam Okunma : 386

Bir sür önce kesin ihraç istemiyle partisinin Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ihraç edildi.


Cemal Enginyurt Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildi. Cumhur İttifakı’nın bileşeni MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un, sık sık AKP’yi eleştirdiği için partisinden ihraç edildiği belirtiliyor.

Cemal Enginyurt’un,Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi sert sözlerle eleştirmesi sonrası kesin ihraç istemiyle partisinin Yüksek Disiplin Kurulu’na verildiği ifade edilmişti.

Enginyurt Bakan Pakdemirli için ne söylemişti?

“Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur ittifakından başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün Tarım Bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?”

Ülkücülüğümü alamazsınız…

Cemal Enginyurt, ihraç kararı sonrası ilk açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Enginyurt," MHP den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız.İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz,kesemeyeceksiniz.Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, devlet ve Ordulular için hep doğruları konuşan olacağım" ifadelerini kullandı.


ÜNYE KENT GAZETESİ

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇELİK ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:82 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 66 66

Yayın Akışı