Cemal Enginyurt partisinden ihraç edildi

Haber Tarih : 30/07/2020
Toplam Okunma : 336

Bir sür önce kesin ihraç istemiyle partisinin Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ihraç edildi.


Cemal Enginyurt Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildi. Cumhur İttifakı’nın bileşeni MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un, sık sık AKP’yi eleştirdiği için partisinden ihraç edildiği belirtiliyor.

Cemal Enginyurt’un,Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi sert sözlerle eleştirmesi sonrası kesin ihraç istemiyle partisinin Yüksek Disiplin Kurulu’na verildiği ifade edilmişti.

Enginyurt Bakan Pakdemirli için ne söylemişti?

“Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur ittifakından başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün Tarım Bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?”

Ülkücülüğümü alamazsınız…

Cemal Enginyurt, ihraç kararı sonrası ilk açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Enginyurt," MHP den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız.İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz,kesemeyeceksiniz.Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, devlet ve Ordulular için hep doğruları konuşan olacağım" ifadelerini kullandı.


ÜNYE KENT GAZETESİ

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ESER ECZANESİ

Saraçlı Mahallesi Orta Saraçlı Caddesi No:5/A Ünye

( Saraçlı Mahallesi Sanayi Cami Karşısı ) - 0 452 324 19 00

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

Yayın Akışı