CHP ve ADD’den alternatif 30 Ağustos kutlaması

Haber Tarih : 30/08/2020
Toplam Okunma : 482

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda CHP Ünye İlçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ünye Şube Başkanlığı alternatif kutlama yaptı.


Ağustos Zafer Bayramı’nda CHP Ünye İlçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ünye Şube Başkanlığı alternatif kutlama yaptı. Tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve Saygı Duruşu ile devam etti.

-“30 Ağustos 1922 günü, Türk Ulusu için çok büyük bir değer taşır”-

Törende 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ve Zafer Bayramı’na ilişkin Atatürkçü Düşünce Derneği Ünye Şube Başkanı Mustafa Kılıçarslan şunları söyledi; “Tarihimizde 30 Ağustos 1922 günü, anlam ve önemi, bakımından Türk Ulusu için, çok büyük bir değer taşır. 26 Ağustos tarihinde, Afyon/ Kocatepe’de Mustafa Kemal’in komutasında başlayan Büyük Taarruz 30 Ağustos günü Afyon Ovasında Yunan Ordusu’nun savaş meydanım kahraman ordumuza terk etmesiyle İstiklal Savaşı’nın sonuçlanmasını sağlayan bir zafer ve Anadolu insanının kanıyla yazılmış bir ulusal bağımsızlık destanıdır.”

-“Emperyalist devletler Türk Milleti’nin ve Ordusu’nun gücü önünde diz çökmüştür”-

Emperyalist devletler Türk Milleti’nin ve Türk Ordusu’nun gücü önünde diz çökmüş diyen Başkan Kılıçarslan, sözlerine şöyle devam etti; “Bu zaferden sonra ordumuz, İzmir’e doğru akmaya başlamış, Yunan ordusu kıskaca alınarak imha edilmiş, Başkumandan Trikopis esir alınmış, 1919 tarihinde Yunanlıların İzmir’i işgali ile kurmuş oldukları Küçük Anadolu Devleti fiilen son bulmuş, Türk ülke toprakları üzerinde hiçbir emperyalist emelin başarıya ulaşamayacağı kanıtlanmıştır. Emperyalist devletler Türk Milleti’nin ve Türk Ordusu’nun gücü önünde diz çökmüş, ardından Mudanya Ateşkesi, Lozan Antlaşması ve Cumhuriyet’in Kuruluşu ve Atatürk Devrimleri peş peşe gelmiştir.”

-“Bu yapıt, Türk Ulusu’nun özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır”-

Kılıçarslan, sözlerini şöyle noktaladı; “Atatürk, ünlü ‘Nutuk’un da şöyle demektedir; Her evresiyle düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zafer ile sonuçlandırılmış olan bu savaşlar, Türk Ordusu’nun, Türk Komutanlarının ve Türk Subaylarının yüksek güçlerini, yiğitliklerini tarihte bir daha kanıtlayan ulu bir yapıttır. Bu yapıt, Türk Ulusu’nun özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır.30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ve Zafer Bayramı’mızın, 98. yıldönümü, tüm ulusumuza kutlu olsun.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı