DESTİCİ "Bu yolun bir an önce bitirilmesi lazım”

Haber Tarih : 27/07/2020
Toplam Okunma : 468

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ihalesinin artık yapılmasını istediklerini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,“Tarihi İpek Yolu güzergahı görevi yapan bu yolun bir an önce bitirilmesi lazım” dedi.


Yapım projesi biten Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ihalesinin artık yapılmasını istediklerini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ,“Tarihi İpek Yolu güzergahı görevi yapan bu yolun bir an önce bitirilmesi lazım” dedi.

Mustafa Destici; yapımı devam eden Altınordu’daki çevre yolunun tamamlanmasını, Fatsa Çevre Yolunun da gündeme alınması gerektiğini söyledi.

Bu seneki fındık rekoltesinin geçen yıldan eksik olduğuna işaret eden Destici, bu yılki fındık fiyatının en az 21 lira olarak açıklanmasını beklediklerini ifade etti.

BBP Lideri Mustafa Destici çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya geldi. Partisinin Ordu İl Başkanlığını ziyaret eden Mustafa Destici , burada partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı.

En az 21 TL olmalı

Destici burada yaptığı açıklamasında, fındık yatıyla ilgili, geçen sene de Ordu’ya geldiklerinde fındık meselesini konuştuklarını belirterek, “Bu sene sezon başlamadan önce fındığın serbest piyasada 23-24 liraya kadar satıldığını gördük. Geçtiğimiz yılki rekolteye göre bu yıl rekolte biraz daha düşük. Onun için biz Büyük Birlik Partisi olarak bütün bunların dikkate alınarak fındık yatının en az 21 lira olarak açıklanmasını, yani 21 liranın üzerinde olmasını beklediğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Ünye-Akkuş-Niksar yolu ihale edilmeli

BBP Genel başkanı Mustafa Destici , 30 yıldan bu yana sözü edilen ancak bir türlü yapımına başlanmayan Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ile ilgili olarak; “Bu yol hem tarihi, hem ekonomik hem de stratejik bir yolumuzdur. Tarihi İpek Yolu görevini yapmış çok önemli bir güzergahtır. Yolun yapım projesi sonrası ihalesinin bir an önce yapılmasını ve bir an önce bitirilmesini istiyoruz.

Ordu Çevre Yolu Projesi’ne de değinen Destici, bu projenin henüz tamamlanmamasının problem olduğunu ileri sürerek “Bu yolun bitirilmesi lazım. Ayrıca Fatsa Çevre Yolu da gündeme alınmalı” diye konuştu.

Ordu ziyaretleri kapsamında Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i de ziyaret eden Destici şehir merkezinde vatandaşlarla da sohbet etti.

Ünyetv

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı