ENGİNYURT "Pişman değilim, ders çıkarttım."

Haber Tarih : 08/08/2020
Toplam Okunma : 396


“Mahallenin delisi gibi oldum”

Bugüne kadar hep MHP lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı savunduğunu ve başına bu yüzden bunların gelmesinden üzüntü duyduğunu belirten Enginyurt, şunları kaydetti;

“1 Kasım’dan sonra partide 5-10 kişi kaldık. Liderimizin yanında kenetlendik. Gittiğimiz her yerde hakarete uğradık. 8 mahkemem var. 3 milletvekili benden tazminat kazandı. Hep liderimi savundum. Karadenizli oluşum nedeniyle acımasız eleştirilerim ve çıkışlarım oldu, ileri gittim. Bunları yaparken inancım olan davamın gereğini yerine getirdiğime inanarak birçok kalp kırdım. Liderime laf söylendiğinde en acımasız muhalefeti, kavgaları ben yaptım. Her yerde kavga ettim. Öyle bir hale geldik ki mahallenin delisi olduk. Sonra herkes, ben ekonomistim, ekonomist yönümü tartışmak yerine ya bu mu işte, kavga eder, dendi, öyle anlaşıldım.

Ders çıkarttım

Pişman değilim, ders çıkarttım. Bundan sonra dedim ki hakikaten kalp kırmaya gerek yokmuş. Çünkü gördüm ki zaman içerisinde; Devlet Bahçeli ’ye, liderimize hakaret edenler, bu partiyi satıp gidenler, kemik yalamaya gidenler, MHP’nin kapısına kilit vuranlar, MHP’nin bayrağını indirenler bu partide tekrar göreve geldiler ama Cemal Enginyurt 41 yıl önce ihraç edilince üzüldüm, bundan ders çıkarttım.”

“Artık onlar yürüsün!”

Bir gazetecinin, “Meclis’te Bahçeli’ye yine bir laf söylendiğinde müdahale eder misiniz?” sorusuna ise Enginyurt; “Bahçeli benim büyüğüm, abim, çok sevdiğim lider diye kabul ettiğim, MHP’nin genel başkanıdır. Saygımda da, sevgimde de hayatımın sonuna kadar bir değişiklik olmayacaktır. Ama TBMM’de laf söylediğinde önce Erkan Akçay ve arkadaşlarının yürümesini bekleyeceğim, acaba ne yapacaklar diye izleyeceğim” cevabını verdi.

“İktidar olmak isteyen partiden adam mı atar?”

Türkiye’de iktidar olmak isteyen tek liderin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu da söyleyen Milletvekili Cemal Enginyurt, “İddiası olan sürekli adam mı atar partiden, iddiası olan sürekli adam mı dışlar. MHP zaten yüzde 11-12’lerde. Cumhur ittifakının içinde iktidar zaten. Sayın Genel Başkanın güzel bir lafı var; ‘ha 21 olmuş, ha 49. Farketmez’ diyor. Dolayısıyla beni atmış olmasının bir anlamı yok. Ama Erdoğan iktidarla ilgili düşünceleri var, mücadele ediyor.” Dedi.

“Başka partiye geçemem!”

Milletvekili Enginyurt, başta İYİ Parti olmak üzere başka bir partiye geçmeyi düşünüp düşünmediğini soran gazetecilere de şu cevabı verdi;

“Benim İYİ Parti’ye geçmem eşyanın tabiatına aykırı. Adamlara demediğimi bırakmamışım, sayın Akşener’e söylemediğim kalmamış. Nasıl bakacağım yüzüne? Ya da onlar bana nasıl iyi davranacaklar. Daha en son iki ay önce bir sürü küfür etmişim Mecliste adamlara. Dolayısı ile benim İYİ Parti’nin kapısının önünden geçmem mümkün değil.

Dedim ya İYİ Parti’ye gidemem, o kadar laf söylemişim. Gidersem omurgasızlık yapmış olurum. CHP beni alırsa ayıp eder, bu kadar laftan sonra. 41 yıldır mücadele vermişim. Teklif bile etmezler zaten.”

Enginyurt, gazeteci Hadi Özışık’ın; “Bahçeli sizi çağırsa ve affettim, dön partiye derse, ne yaparsınız?” sorusuna da; “Beni Allah affetsin” cevabını verdi.

Ordu Hayat

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı