Enginyurt’tan Şahin’e davet

Haber Tarih : 13/10/2018
Toplam Okunma : 979


MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "İdris Naim Şahin MHP’den aday olmak isterse, Cemal Enginyurt ne düşünür? Başım üstüne derim. Muhteşem bir adaylık olur. Seve seve desteklerim.” diyerek açık davet yaptı.
 
 

 

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yaklaşan yerel seçimler öncesi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilişkin yaptığı açıklamada, “İdris Naim Şahin MHP’den aday olmak isterse, Cemal Enginyurt ne düşünür? Başım üstüne derim. Muhteşem bir adaylık olur. Seve seve desteklerim.” diyerek açık davet yaptı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Oney Flash FM’de yayınlanan haftanın yorumu programında, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ünye KENT Gazetesi Sahibi Ali Öztürk, Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı ve Oney Flash FM sahibi Hakan Korkmaz ve Ünye KENT Gazetesi Köşe Yazarı Musa Özgür Kıroğlu’nun sorularını cevaplandırdı.

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin soruları yanıtlayan Enginyurt, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin’i Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olamaya davet ederek, seve seve kendisini destekleyeceğini ifade etti.

-“Hakikaten sevdiğim bir insandır”-

İdris Naim Şahin’in geçmişte çok eleştirdiği bir insan olduğunu belirten Enginyurt, iktidardan düşünce dost olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“İdris Naim Şahin hakikaten sevdiğim bir insandır. Bir dönem çok eleştirdiğim, çok tavır aldığım ama sonrasında güçten düşünce, iktidardan düşünce dost olduğum bir insandır. Çok güçlü olduğu dönemde muktedir, iktidar olduğu dönemde bizimde böyle bir hastalığımız var. Biz bu çok güçlü olanlara nedense bir türlü güce tabi olmuyoruz. Hep güce karşı geliyoruz. O çok güçlü olduğu dönemlerde en güçlü muhalefeti ben yaptım. Ama sonrasında İdris ağabey ile güzel bir dostluğumuz var. İdris ağabey ile şuana kadar görüşmedim. Böyle bir şeyden haberim yok. Ama İdris Naim Şahin MHP’den aday olmak isterse, Cemal Enginyurt ne düşünür? Başım üstüne derim. Muhteşem bir adaylık olur. Seve seve desteklerim.  Seve seve de arkasında bir nefer gibi mücadele ederim.”

-“Böyle bir daveti yaparız”-

İdris Naim Şahin’e aday olması konusunda gerekli daveti yapacaklarını ifade eden Enginyurt, “Ben İdris ağabeye böyle bir daveti radyo aracılığı ile değil, olursa kendisi sık sık görüştüm bir ağabeyim, bir araya geldiğim bir ağabeyim, böyle bir daveti yaparız. İttifak görüşmeleri bir netleşsin. Biz de onu bekliyoruz. Biz belediye konusunda pek net konuşmuyor gibi gelebilir ama bugün yarın Sayın Cumhurbaşkanı ile Sayın Genel Başkanımız bir görüşme yapacaklar. Biz bekliyoruz ki şu konuşma bir netleşsin. Sizin gibi bizde merak ediyoruz. Ondan sonra Allah nasip ederse ne yapmak gerekiyorsa, emin olun Ordu için en güzelini ve doğrusunu yapmak için gayret edeceğiz. Bizim nefsimizin hiçbir beklentisi yok. Biz Ordu’yu düşünüyoruz. Ordu insanını düşünüyoruz. Biz Ordu’dan yanayız.” dedi.

-“Biz doğru olan yerlerde Enver Yılmaz’a da destek verdik”-

Doğru gördükleri noktada eski Başkan Enver Yılmaz’a da destek verdiklerini belirten MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bakın mesela Enver Yılmaz’a iki yıl muhalefet ettik. 15 Temmuz’dan sonra vatan mevzu bahisse gerisi teferruattır dedik. Eleştirilerimizi durdurduk. İlginç olan eleştirileri durdurduk. Enver Yılmaz’dan ihale almadık. Enver Yılmaz benim hiçbir yakınımı işe almadı. Hiçbir MHP’li ülkücü işe girmedi. Ama biz doğru olan yerlerde Enver Yılmaz’a da destek verdik. O zaman onun şunun adamı olduk. Dolayısıyla Ordu siyaseti şuan çok kötü gidiyor. Şuanda özellikle AK Parti’de siyaset çok berbat. Kendi arkadaşlarıma da dedim. Fazla girmeyin bunların içine, fazla karışmayın, zaten bunlar birbirine yetiyor dedim.” diye konuştu.

 

Ünye KENT Haber


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı