Eren İstifa Etti!

Haber Tarih : 22/11/2018
Toplam Okunma : 192


Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren yaptığı basın açıklamasında belediye başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın ekibinde yer alan Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren yaptığı basın toplantısıyla istifa ettiğini duyurdu.

Eren, “30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde Ak Partimizden belediye meclis üyesi seçilmeme müteakiben, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar’ın iradesi ile Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmıştım” diyerek istifa gerekçesini ve zamanlamasını şu cümlelerle değerlendirdi;

“O Gün İstifa Kararını Almıştım”

“Geçtiğimiz Cuma günü İçişleri Bakanlığımız tarafından Başkanımıza tebliğ edilen karar ile Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar görevinden uzaklaştırılmıştı. Bu karar aynı zamanda şahsımı Ünye Belediye Başkan Yardımcısı olarak atayan iradenin görevden uzaklaştırılmış olduğu anlamına geliyordu. Kararın tebliğ edilmesi ile birlikte ortaya çıkan bu durum karşısında, aynı tarihte yapılacak bir istifa başka başka okumalara sebebiyet verebilirdi. O gün aldığım başkanımla da paylaştığım istifa kararını bu sebeple ertelemek durumunda kalmıştım. Ancak bu süreci daha fazla uzatarak bugün partimizde alınacak olan grup kararından sonra istifa etmem, grup kararına karşı tavır olarak okunabileceği gibi, yarın toplanacak belediye meclisinden sonra istifa etmem de meclis kararına yeni seçilen Başkan Vekilimize karşı bir tavır olarak algılanabilirdi.”

“Ahde Vefa Söz Konusu”

“İnsanı değerli kılan en temel değerlerden biri olan ahde vefa söz konusu olduğunda mevkilerin ve makamların bir önemi kalmaz. İnsanı değerli kılan bütün değerlerin bir maliyeti vardır. Mahşeri vicdanlarda değerli olmayı önemseyen insanlar maliyet ödemekten kaçınarak değer bulmaz”. 


Yukarıda kısaca özetlediğim mülahazalarla dört buçuk yılı aşkın süredir yürüttüğüm Ünye Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle istifa ediyorum. 

Başta Ak Partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partimizin bugünlere gelmesinde emeği olan bütün siyasi büyüklerimize, Ak Partimizin çok kıymetli mensuplarına, bütün isimsiz kahramanlarına ve Ünyeli hemşerilerimize teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Doğduğum ve aşığı olduğum şehre hizmet etme imkanı bana veren belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar’a sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Seçim kampanyasını beraber yürüttüğümüz, kıymetli ilçe başkanımız Merhum Adem Çalık’a Allah’tan rahmet diliyor ve mekanının cennet olmasını temenni ediyorum.

Görev yaptığım dönem içinde birlikte çalıştığım Belediye Başkan Yardımcısı arkadaşlarıma, birlikte seçilerek görev yaptığımız belediye meclis üyesi arkadaşlarıma, birim müdürlerimize ve belediye bünyesinde birlikte çalıştığımız bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Millete hizmet noktasında birlikte çalıştığımız mahalle muhtarlarımıza, desteğini bizlerden esirgemeyen STK Başkanlarımıza ve siz kıymetli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı