GÜLER "Çamlık asla ticari alan olmayacak, halka açık alan olacak."

Haber Tarih : 05/10/2019
Toplam Okunma : 121

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Çamlık ilgili yaptığı açıklamada, hiç kimsenin burayla ilgili ticari kaygı taşımamasına dikkat çekti.


Güler, Ünyeli çocuklara verdiği oyun parkı sözünü unutmadığını, park yapılacak yerin belirlendiğini, çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler Oney Flash FM Bir Konu Bir Konuk programında Hakan Korkmaz’ın konuğu oldu.

Programda kendisine sorulan soruları cevapsız bırakmayan Hilmi Güler, Akçay Çöplüğü rehabilite çalışmalarının sürdüğünü, buranın üstünü kapatma işi sırasında bir tehlike yaşamamak için, içerde oluşacak gazı tahliye için gaz bacaları bırakılacağını belirterek; "Burada 80 dönüm sahayı yeşil sahaya dönüştüreceğiz. Halka açık bir dinlenme, eğlenme alanı olacak." dedi.

Güler; Çamlık ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, “Çamlık ile ilgili hem hayallerimiz, hem hatıralarımız var. Çamlık Ünye ile bütünleşmiş hatta Karadeniz ile bütünleşmiş bir yer. O bakımdan bizim aksi bir düşüncemiz zaten olamaz. Orayı daha güzel hale getireceğiz. Kimse burası ile ilgili ticari kaygı taşımasın, asla ticari alan olmayacak, halka açık alan olacak.” diye konuştu.

Güler’den Ünye’ye Müjde

Başkan Güler ayrıca Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte yürüttükleri bir projeyi daha açıkladı. Ünye’ye 24 saat açık kitap kafe şeklinde bir sosyal tesis kazandıracaklarını ifade eden Başkan Güler, “ Bugün Hüseyin Başkan ile yaptığımız toplantıda İstanbul-Üsküdar’daki gibi gençler için bir mekan yapmayı düşünüyoruz. Kütüphanesiyle, ders çalışma alanlarıyla hatta bedava çorba verilecek şekilde öğrencilerin ve gençlerin yararlanabileceği bir mekan hazırlıyoruz. Bu konuda Hüseyin Başkana bir çalışma başlatmasını söyledim” dedi.

Su Parkı Projesi hayata Geçecek

Altınordu İlçesi’nde yapılan ve çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan su parkı ile ilgili Ünyeli çocukların talebini unutmadığını ifade eden Başkan Hilmi Güler, “Ünye'de bir küçük yavrumuz su parkı talebinde bulunmuştu. Onun yerini tespit ettik. Güzel bir proje olması için çalıştık ve bu sözümüzü tutuyoruz.” dedi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : YAMANER ECZANESİ

Fevzi Çakmak Mahallesi Onur Sokak No:33 Ünye

( Fevzi Çakmak Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 40 75

GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

Yayın Akışı