GÜLER "Ünye'de çöp ile ilgili olağanüstü hal ilan ediyorum."

Haber Tarih : 14/07/2019
Toplam Okunma : 170

Akçay'daki vahşi çöp depolama alanını gezen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, "Böyle bir şey olamaz. Bu kabul edilemez. Ünye'de çöp ile ilgili olağanüstü hal ilan ediyorum." dedi.


Hilmi Güler; 35 yıldan bu yana çöp dökülen alanın insan ve çevre sağlığı için yarattığı tahribat ve tehlikeden herkesin sorumlu olduğuna işaret ederek, "Bunu kabullenemeyiz, bugünden itibaren buraya çöp dökmek yasak edilsin." talimatı verdi.

Güler; alanın deniz kıyısında oluşunun yarattığı tehlikeyi dikkat çekerek, buradan denize çöp karışması ve çöp suyu sızması ile ilgili olarak yapılması gerekenlerle ilgili Genel Sekreter ve yardımcılarının çalışma başlatmasını istedi.

Cevizdere'de kurulan Katı atık Ayrıştırma Tesisi'nin de bir an önce hizmete girmesini isteyen Başkan Güler; Ünye'de yaşanan çöp sorunun çözümü için seferberlik başlatıldığını söyledi.

Hafta sonunu bazı ziyaretler yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere Ünye'ye gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler inceleme ziyaretleri sırasında geçtiği Akçay'daki vahşi çöp depolama alanında gördüklerine inanamadı..

Beraberinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Büyükşehir Genel Sekreteri Coşkun Alp, Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın, daire başkanları ve şube müdürleri ile birlikte Akçay Çöplüğünü gezen Güler, "Burada tam bir felaket yaşanıyor. Böyle bir şey olamaz. Çöp ile ilgili olarak Ünye'de olağanüstü hal ilan ediyorum." dedi.

Hilmi Güler 35 yıldan bu yana burada böylesine felaket yaşatan vahşi depolama alanına nasıl aldırışsız kalındığını ve göz yumulduğunu sorgulayarak; "Bundan ben, sen, herkes sorumlu. Burada insan ve çevre sağlığı ile ilgili olarak büyük bir tahribat ve tehlike yaşanıyor. Buna asla göz yumamayız." dedi.

Güler, beraberindeki Ordu Büyükşehir Genel Sekreteri Coşkun Alp ve Genel Sekreter Yardımcısı'na, bugünden itibaren buraya çöp dökülmemesi talimatı vererek, alanda rehabilite çalışmalarına başlanmasını, bu sahanın tez zamanda bu felaketten arındırılmasını istedi.

Başkan Güler; incelemelerine Cevizdere'de Büyükşehir tarafından yaptırılan ve çöp ayrıştırma işi yapacak olan Katı Atık Ayrıştırma Tesisi'ni gezerek devam etti. Güler; beraberindeki bürokratlarına, Ünye'nin Akçay vahşi çöp depolama alanında yaşanan tehlikenin sona erdirilmesi için Katı Atık Ayrıştırma Tesisi'nin bu hafta içinde bitirilmesi ve hizmete geçirilmesi talimatı verdi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı